VoleybolunAdresi.com

Galatasaray, CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’de !

Galatasaray, CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’de !

Ülkemizi 2018 CEV Şampiyonlar Ligi bayanlar kategorisinde temsil eden diğer temsilcimiz Galatasaray ise; 6’lı Play-off Turu ikinci (rövanş) maçında, 5 Nisan 2018, Perşembe günü deplasmanda İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara takımına konuk oldu.

Müsabakayı, 26-24, 20-25, 17-25 ve 19-25‘lik setlerle 3-1 mağlup eden temsilcimiz Galatasaray kazandı ve adını CEV Şampiyonlar Ligi’nde Dörtlü Finalleri’ne yazdırdı.

Igor Gorgonzola Novara – Galatasaray : 1 – 3

Salon :  Sporting Palace
Hakemlar : Evgeny Makshanov (Rusya), Eldar Aliyev (Azerbaycan)

Igor Gorgonzola Novara : Piccinini, Gibbemeyer, Skorupa, Plak, Chirichella, Egonu, Sansonna (L) (Vasilantonaki, Enright, Bonifacio, Zannoni,Camera)

Galatasaray :  Sinead Jack, Gamze Alikaya,  Dobriana Rabadzhieva, Aslı Kalaç, Neslihan Demir Güler, Cansu Çetin, ( Gizem Karadayı (L),

Setler :  26-24, 20-25, 17-25, 19-25
Süre :  112 dakika (30′, 30′, 24′, 28′)

Galatasaray  oyuncusu Neslihan Demir Güler: “Çok gururluyuz, çünkü tarihsel ve olağanüstü bir sonuç elde ettik. Türkiye’yi CEV Şampiyonlar Ligi Final Four ile Vakifbank  ile birlikte temsil edeceğiz ve şimdi de bu yarışmada oynamayı dört gözle bekliyoruz. ”
Francesca Gorcinzola’nın oyuncu oyuncusu Paolo Piccinini:“ Galatasaray’a performanslarından dolayı tebrikler: Çok iyi oynuyorlardı. Ekibimize hizmet ve birçok sorun yarattı. Kendilerini daha güçlü ve olumlu bir ruhla gösterdiler. Final Four’da yerlerini korumalarını hak ettiler. Şimdi yaklaşan İtalyan ligi oyunlarımızı bekliyoruz ”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın