VoleybolunAdresi.com

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 2 Yıldızlı Aydın Etabı Başlıyor

Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 2 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, 16-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Organizasyona Almanya, A.B D., Avusturya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hollanda, İtalya, İran, İsviçre, İsveç, İngiltere, Japonya, Kanada, Litvanya, Letonya, Norveç, Polonya, Rusya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere 23 ülkeden toplam 56 takım başvurdu.

Erkekler ve bayanlar kategorilerinde ayrı ayrı 12 takım FIVB Dünya Turu puanları ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken; erkeklerde ve bayanlarda 16 takım ana tabloya kalabilmek için 16 Mayıs’ta eleme turnuvası oynayacak. Her iki kategoride de 4’er takım eleme tablosundan ana tabloya katılma hakkı kazanacak. Ana Tablo müsabakaları, 17 Mayıs 2019, Cuma günü başlayacak.

Türkiye, erkeklerde 4’ü ana tabloda, 1’i elemede, bayanlarda da 3 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 bayan takımı ile mücadele edecek.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 2 Yıldızlı Aydın Etabı, 19 Mayıs 2019, Pazar günü oynanacak final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erecek.

Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu dev organizasyona tüm halkımız davetlidir.

Erkekler kategorisi katılımcı listesini görmek için linke tıklayınız:

http://worldtour.2019.fivb.com/en/mayd2019/men/teamsinfo/entriesbycountry

Bayanlar kategorisi katılımcı listesini görmek için linke tıklayınız:

http://worldtour.2019.fivb.com/en/wayd2019/women/teamsinfo/entriesbycountry

Kafilemiz şu isimlerden oluşuyor:

Bayan Takımlarımız:

Aleyna Vence– Buğra Eryıldız
Merve Nezir – Bahanur Gökalp
Selin Yurtsever – Merve Çelebi

Erkek Takımlarımız:

Hasan Hüseyin Mermer – Engin Özbek
Selçuk Şekerci – Sefa Urlu
Mustafa Susam – Yusuf Özdemir
Eren Kanlı – Ali Cebeci
Burak Balıbey – Yasin Baysal