VoleybolunAdresi.com

Ferhat Akbaşlı Japonya Dünya Grand Prix’ine Galibiyetle Başladı

Ferhat Akbaşlı Japonya Dünya Grand Prix’ine Galibiyetle Başladı

 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen Dünya Grand Prix’inde 1’inci Etap karşılaşmaları dün oynanan müsabakalarla başladı.Türk antrenör Ferhat Akbaş’ın antrenörlüğünü yaptığı Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı C1 Grubu’nda oynadığı ilk maçta Tayland’ı 3-2 mağlup etti.

FIVB Dünya Grand Prix’iAnkara, Çin ve Hollanda’da oynanan müsabakalarla başladı. İlk etapta C1 Grubu’nda yer alan Ferhat Akbaşlı Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı, Hollanda’nın Apeldoorn kentinde oynanan ilk maçında karşılaştığı Tayland’ı;25-19, 18-25, 25-14, 22-25 ve 15-9’luk setlerle 3-2 mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Türk antrenör Ferhat Akbaş, “Turnuvaya kazanarak başladığımız için çok mutluyuz. Karşılaşmada her iki takım adına çok fazla inişler ve çıkışlar vardı. Buna rağmen kazanmayı başardık. İkinci maçımızda yüksek hücum gücü olan Dominik Cumhuriyeti’ne karşı oynayacağız. Dominik Cumhuriyeti karşısında iyi defansımızı sahaya yansıtmalıyız. Umuyorum ki bu müsabakayı da kazanıp Dünya Grand Prix’indeki yolumuza moralli bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Japonya C1 Grubu ikinci maçında bugün Türkiye saati ile 20:30’da Dominik Cumhuriyeti ve grubun son mücadelesinde ise 9 Temmuz 17:30’da ev sahibi Hollanda ile karşılaşacak.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın