VoleybolunAdresi.com

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş’in Rakibi Uralochka-NTMK Ekaterinburg

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş’in Rakibi Uralochka-NTMK Ekaterinburg

Türk antrenör Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Romanya Birinci Ligi takımlarından CSM Bükreş’in 2018 CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Kupası’ndaki rakibiRusya’nın Uralochka-NTMK Ekaterinburg takımı oldu.Ocak 2017’den bu yana CSM Bükreş’in başantrenörlük görevini yürüten Akbaş, kura hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ferhat Akbaş’ın başantrenörü olduğu ve 2018 CEV Kupası’nda mücadele edecek CSM Bükreş’in rakibiCEV’in Lüksemburg’daki merkez ofisinde çekilen kura ile belli oldu. Kuraya göre CSM Bükreş, 1/16 turunda Rusya’nın güçlü ekiplerinden Uralochka-NTMK Ekaterinburg ile eşleşti.

Aynı zamanda Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı ile Japonya’daki çalışmalarını sürdüren, CSM Bükreş Başantrenörü Akbaş, maçların zor geçeceğini belirterek, “İlk turda karşılaşmayı beklemediğimiz bir rakiple eşleştik. Sadece Rusya değil, dünya voleybolunun simgesi Karpol’un takımı Uralochka’ya karşı oynamak çok keyifli ve onur verici olacak. Hem içeride hem dışarıda çok zor iki maç yapacağız ama bir yandan da çok keyifli bir kura bizim için” açıklamalarında bulundu.

CSM Bükreş ilk maçını kendi sahasında 12-14 Aralık 2017, ikinci maçı 9-11 Ocak 2018 tarihleri arasında Rusya’da oynayacak. Maçların sonunda kazanan takım 1/8 turuna yükselecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın