VoleybolunAdresi.com

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş Yeni Sezona Hazır

Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş Yeni Sezona Hazır
Türk antrenör Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Romanya Birinci Ligi takımlarından CSM Bükreş’te, 2017-2018 sezonunu öncesinde transferler tamamlandı. Ocak 2017’den bu yana CSM Bükreş’in başantrenörlük görevini yürüten Akbaş, yeni kurduğu kadro ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ferhat Akbaş’ın başantrenörü olduğu ve 2018 yılında aynı zamanda CEV Kupası’nda mücadele edecek CSM Bükreş’te transfer çalışmaları tamamlandı. Geçen seneki kadrodan dört oyuncunun kaldığı takımda, geri kalan oyuncular yeni transfer edildi. Yeni sezonda yeni yapılanmaya gidilen Romanya takımına gelen oyuncuların neredeyse tamamı milli sporculardan oluşuyor.

Geçen seneki kadrodan Nicole Koolhas, Sofia Medic, Andreea İspas ve Nikola Radasova’yı kadrosunda tutan CSM Bükreş, kadrosunu sekiz yeni oyuncu ile güçlendirdi. Pasörler Noemi Signorile ve Naoko Hashimoto, orta oyuncu Iryna Turishkina, libero Suzana Cebic, köşe oyuncuları Tatsiana Markevitch, Oliveria Medic ile pasör çaprazları Kristina Mikhailenko ve Iona Baciu, önümüzdeki sezon Ferhat Akbaş’ın yönetiminde CSM Bükreş’in başarısı için ter dökecek.

Çok değerli oyuncuları transfer ettiklerini belirten Ferhat Akbaş, “Takımla geçen sezon ortasında anlaştığım için, benim yapmadığım ama iyi oyunculardan kurulu bir ekibimiz vardı ve istediğimiz sonuçları aldık. Bu sezon yeni yapılanmayla, çok büyük olmayan bütçemizle çok ciddi bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. Kadromuzda olan ve oyun sistemimize uyan oyuncuları tutup, yanlarına tecrübeli ve çabuk adapte olabilecek oyuncuları koyduk. Böyle değerli oyuncularla çalışacağım için çok mutluyum” açıklamalarında bulundu.

CSM Bükreş takımının yeni sezon için kadrosu şu şekilde;

Pasörler 
Noemi  Signorile (İtalya)
Naoko Hashimoto  (Japonya)

Orta Oyuncular
Nicole Koolhaas  (Hollanda)
Iryna Turishkina (Ukrayna)
Sofia Medic (Sırbistan)

Liberolar
Suzana Cebic (Sırbistan)
Andreea İspas (Romanya)

Köşeler
Tatsiana Markevitch (Belarus)
Nikola Radasova (Slovakya)
Oliveira Medic (Sırbistan)

Pasör Çaprazları
Kristina Mikhailenko (Belarus)
Iona Baciu (Romanya)

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın