VoleybolunAdresi.com

Engin Aksöz, “Potada Timsahlar, filede Sultanlar yürüdü…”

Engin Aksöz, “Potada Timsahlar, filede Sultanlar yürüdü…”

“Bursaspor’da futbol heyecanı bu akşama sarkınca; hafta sonunu erkek basketbolla bayan voleybol takımlarının maçlarına giderek değerlendirdik.

Sizlere de naçizane önerim, meşin yuvarlağın vazgeçilmez tutkusunu ötelemeden; potayla, filenin gizemli atmosferinde keyifli bir yolculuğa çıkmanız…

Kendi adıma konuşmuş gibi olmayayım ama hiç izlememiş olsanız bile; müthiş bir keyif alacak, belki zaman zaman daha çok heyecanlanıp ‘Keşke daha önce deneseymişim’ bile diyeceksiniz…

Sonra Bursaspor artık bir futbol değil spor kulübü oldu…

Basketbol ve voleybolun dışında boksta, masa tenisinde, yüzmede, atletizmde, snow boardda, tekvandoda, kayak&snow boardda iddialı şubeler kurmak yönetim katında gerçekleştirilen fedakârlıkların bir sonucudur.

Zaman içinde amatör sporlara yatırımda Anadolu’da lider kulüp pozisyonuna gelebilmenin en az kazanılan / kazanılacak /şampiyonluklarla, başarılar kadar önemi olduğu unutulmamalı.

Son tahlilde;

Futboldan vazgeçmeseniz de potanın erkekleriyle, Filenin Sultanları’nın parkedeki mücadelelerinde mümkün mertebe maçlarına gelip, destek olmaya çalışın.

Voleybola ve basketbola yatırım Bursaspor’da taraftar için yılların özlemiydi, dindirildiyse de bu kez destek beklenilen düzeyde değil.

Gelelim parkedeki iki maçın teknik değerlendirmesine:

Bursaspor Durmazlar – Düzce Belediyespor: 91-65

Şemsettin Baş’ın öğrencileri belki kazanmaya devam ediyor ama henüz istenilen seviyeye gelebilmiş değiller.

Bunun en büyük nedeni; sezon başından bu yana takımın peşini bırakmayan talihsiz sakatlıklar.

Ümit Türkoğlu sezon başından beri konulan bel fıtığı teşhisiyle idmana çıkamazken, takımın önemli savunma silahlarındanTuğberk Gedikli de geçirdiği ağır bir operasyonla ilk yarıyı kapatmak zorunda kaldı.

Ardından değişik süreçlerde Ali Işık, Karlo Vragoviç, Yunus Akçay, Dejan Borovnjak’la, takıma yeni katılan Erbil Eroğlu’nun yaşadığı sakatlık sorunları üzerine tuz biber ekti.

Antrenör Baş’ın ‘Öyle zaman geldi ki, elimde salonda idman yapacak oyuncu bulamadım. Mecburen altyapıdan gençlerle takımı tamamladık’ itirafı yaşanılan olumsuz sürecin özeti gibi sanki.

Yunus Akçay henüz yeni yeni oynamaya başlarken, Erbil Eroğluile Karlo Vragoviç neredeyse hiç idman yapamadan çıktıklarıDüzce Belediye maçında beklenilen performanslarının altında kaldı.

Her türlü olumsuzluğa karşın Düzce Belediye maçının farklı kazanılması, açılan yeni sayfanın ilk güzel satırlarına benzedi.

Maçın öne çıkan isimlerini sayacak olursak;

Bu ligin en spektaküler pivotlarından Dejan boyalı alanda yine şahane oynayıp, içeriyi tek başına domine ederken, skorer guard Karlo Vragoviç uzun süren sessizliğini, son çeyrekteki kıpırdanışla güzelliğe dönüştürdü.

Sezonun en olumlu transferlerinden Mustafa Baki Görür’ün isabetli dış şutlarının yanı sıra, çembere yakın aldığı pasları bire bir oynayarak değerlendirmesi, portföyündeki çeşitliliği göstermesi açısından iyi bir örnekti.

Takım halinde ve eksiksiz bir şekilde çalışınca Bursaspor Durmazlar’ın performansı bir tık yukarı çıkacaktır.

Şemsettin Baş’ın ‘Sakatlar takıma dönmeye başlayınca bir ay sonra daha iyi konuma geliriz’ teşhisi doğru bir saptama.

3’te 2 yaparak başlamak bu zor lig için iyi bir başlangıçtır. Çünkü bu takımın itici gücü olan henüz seyirci de olayın farkına varabilmiş değil.

İlk iki sıra yarışında Bahçeşehir, Türk Telekom, Afyon Belediye, Antalyaspor isimleri biraz öne çıkmış olsa da henüz yarım takım kıvamındaki Timsah, tribünlerini de havaya sokabilirse seyircisine yine tadından yenmez bir TBL sezonu geçirtebilir.

Bursaspor Yüksekoba – Kahraman Kazan: 3-1

Bayanlar lige 3’te 3 yaparak başlasa da dün kazandıkları ‘Kazan’maçında pek tatmin edici düzeyde görünmedi.

İlk iki seti çok rahat kazanıp, daha sonra ‘nasılsa bu iş bitti’ diye rehavete girmenin voleybol gibi bir sporda kolay kolay affı olmaz.

Bereket rakip de hem dişe dokunur yerli, hem de yabancı oyuncu yoktu da sonu daha dramatik bitecek bir maçın kıyısından dönüldü.

Nika, Nuran, Yaren’le, Vera’yı izleyince insan içinden ‘Allah Büyükşehir’den razı olsun’ diyesi geliyor.

Bu dört oyuncuyu bir an için ‘yok’ farz edin, Bursaspor ligde ancak düşmemeye oynar.

Dün yine skor yükünü Büyükşehirliler çekti.

Ağır ablanın ligi haftaya başlayınca; Nuran’la, Yaren’i Bursaspor’da oynatmak mümkün olmayacak. Çünkü iki oyuncu da çifte
lisans ayrıcalığıyla yeşil beyazlı formada görev yapıyorlar.

Sponsor Yüksekoba olunca; insanın aklına hemen patronu Halil Özyürek’ten ekstra takviye hediyesi vermesi geliyor.

Ara transferde Emin İmen orta oyuncu istese de bana kalırsa takıma liderlik yapabilecek iyi bir pasör şart.

Engin Aksöz / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın