VoleybolunAdresi.com

Engin Aksöz, ” Ezber bozanlar!…”

Engin Aksöz, ” Ezber bozanlar!…”

Alinur Aktaş başkanın açıklama yapmadan geçirdiği her gün kendisiyle, kulüp yönetiminin aleyhine!…

‘Şuyuu vukuundan beter’ bu durum; dedikodu rüzgarlarıyla her gün bir tarafa savrulup, bilenin de, bilmeyenin de ağzına malzeme olmaya devam ettikçe ‘Kapattım gitti’ demenin açıklamasını Bursa spor kamu oyuna biraz zor yaparsınız, söylemedi demeyin…

Bursa Büyükşehirli bayan voleybolcular, üzerlerinde kara bulutların dolaştığı şu günlerde bir kez daha ezber bozunca, bu başarı en çok şubenin kanına girmeye niyet edenleri üzmüştür kalıbımı basarım.

CEV Challenge Cup, kıta voleybolunun patronu FIVB’in tekne kazıntısı olsa da; adı üstünde Avrupa Kupası…

CEV Şampiyonlar Ligi’ne göre rakipler bilemediniz bir iki tık aşağıda olsa da öyle kolay ütülecek gazoz kapağı değiller.

Ter döküp, mücadele edeceksin tur atlayıp bir yerlere gelebilmek için, ‘gel buyur maç senin’ diyeni bugüne kadar ben hiç görmedim.

Sözü fazla uzatmadan bir de örnek vereyim isterseniz;

Efeler’e bakarak, Sultanlar’ın farkını anlayabilirsiniz; Ziraat Bankası’nın CEV Cup finaline yükselmesi dışında Arkas’la, Halkbank 6’lı play-off’u bile göremeden elenip gidiverdi.

Sultanları Allah nazarlardan saklasın, kırk bir kere maşallah…

Şampiyonlar Ligi’ni yine Vakıfbank kazanacak gibi duruyor, çünkü en büyük rakibi görüldüğü üzere kendisi!..

Bayanlar CEV Cup’u da Eczacıbaşı VİtrA siler süpürür; finalde Minsk ya da Stuttgart çıkmış fark etmez.

En sona kalsa da; final finaldir.

CEV Challenge’in favorisi de yine Bursa Büyükşehir’dir; geçen yıl eze eze yenerek kupayı havaya kaldırmışlardı, şimdi sıra Olympiakos’u ikinci kez smaçlayıp, zaferi üçlemeye geldi…

Bursa’nın spor tarihinde bugüne dek; -kısmetse eğer- bir Avrupa Kupası’nı ikisi üst üste olmak üzere üç kez kazanan /kazanabilecek/ tek kulüp bile çıkmadı, bundan sonra da çıkması şüpheli…

Hayal filan kurduğumuz yok, en olabilecek sonucu tahmin etmeye çalışıyoruz…

Allah nasip eder, o günü Bursa’yla birlikte yaşayabilirsek; dubleyi gerçekleştirmiş eskilerin üzerine, yeni jenerasyonun trible yaparak, tarihe geçtiğine tanık olacağız; az buz başarı mı bu…

Bir tarafımız sevinçse, öteki tarafımız üzüntü…

Türkiye’de hiç bir başarı karşılıksız kalmıyor ne yazık ki!..

Avrupa’da şampiyonluklarla hatırlanmanın kulüp yönetimiyle, şehir nezdinde bir değeri kalmamışsa eğer; oturup neyi konuşacağız ki?

Yarın öbür gün erkekler fileye yükseldiğinde; vurulan her smacın parkedeki iz düşümünde; giyotine gönderilen kızların silueti ruhunuzu rahatsız edecektir, bekleyin göreceksiniz…

xxx

Bursa BŞB Kulübünün bütçesiyle ilgili yazdıklarımıza ithafta bulunarak ‘Birileri yanlış rakamlar uçuruyor, inanmayın’ demiş sevgili meslektaşım.

Sen bunları sorumlu kişiye sorup öğrendiysen, ben de kulübün en sorumlu kişisine sorup öğrendim, bu kadar basit…

Eski yönetimin voleybol şubesi için harcadığını söylediği rakam 4 milyon 400 bin TL (Liste bende, her oyuncu kaç para almış, hepsi tek tek yazıyor)

Oysa patron bunun çok üzerinde olduğunu iddia etti; kalkıp ta ‘sen yanlış bilgi veriyorsun’ mu demeliydim?.

Ortada bir liste var, harcananlar yazılı, ama kulübü yöneten bunun gerçek olmadığını açıklıyor. En iyisi bir masaya oturup, bire bir tartışmak, şimdi bunun peşindeyim.

Şubenin kapatılması için galiba herkes spor yazarlarını kullanıyor’ savı yanlış bir çirkin bir söylem.

Şubenin kapatılmaması için bu şehirde en çok didinen gazetecilerin başında geliyorum, he haddime şubenin ipinin çekilmesini istemek.

Beni içimde bulunduğum medya dünyasında kendi çıkarları doğrultusunda kullanıp, yazı yazdıracak adam da, başkan da kulüp te daha anasından doğmadı, sıkıysa istesinler dünyayı başlarına yıkarım…

Suçlanan insanlardan da görüş alıp yazılmaz mı’ demişsin, vallahi de billahi de aynen dediğin gibi yaptım, yalan bilgilendirmek benim üslubum değil.

Bana nasihat vermişsin sağ ol dostum, o zaman ben de sana şu soruyu sorayım, bakalım ne diyeceksin?

Tofaş’ı eleştirdiğin bir yazında ‘O Bursa takımı filan değil, önce vergisini Bursa’ya ödesin’ diye not düşmüştün hatırladın mı?

Tofaş 18 yıldır vergisini Bursa’ya, Osmangazi Vergi Dairesine düzenli bir şekilde ödemeye devam ediyor, gördün mü yanılmışsın.

Bursa takımı olmayan Tofaş(!) ayrıca an itibariyle; Bursaspor’a şehirdeki büyük kuruluşlar nezdinde yeni stadına en çok katkıda bulunan kuruluş, keşke bunları birine sorup, öğrenseydin de yanlış yazmamış olurdun!..

Fatma Yıldırım’la, Nilay Karaağaç niye yok?

Bayan A Milli Takımı’nın açıklanan aday kadrosuna, Bursa BŞB’den sadece libero Aylin Sarıoğlu’nu davet etmişler.

Zar zor kümede kalabilen Beşiktaş’tan smaçör Şeyma Ercan’la, Bayanlar 1. Ligi’nde oynayan Manisa BŞB’nin pasörü Buse Ünal’ın Bursa BŞB’li Fatma Yıldırım’la, Nilay Karaağaç’tan daha iyi konumda olduklarını düşünmüyorum.

Guidetti’mi yaptı bu seçimi, yoksa seçilenler bizim bilmediğimiz başka bir kritere göre mi belirleniyor, doğrusu çok merak ettim.

Engin Aksöz / Bursa

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın