VoleybolunAdresi.com

Eczacıbaşı VitrA, yine set vermedi

Eczacıbaşı VitrA, yine set vermedi

Vestel Venus Sultanlar Ligi üçüncü haftasında Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas ile karşılaşan Eczacıbaşı VitrA, sahadan 3-0 galip ayrıldı. 2018-2019 sezonuna hızlı giriş yapan Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, ligde çıktığı üç karşılaşmayı da set vermeden kazandı.

Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas – Eczacıbaşı VitrA: 0 – 3

Salon: Beylikdüzü Spor Salonu
Hakemler: İsmail Yıldırım, Tayfun Şener,
Melten Erkuş, Recep Karakoç, (1) Anıl Kavis, (2) Alper Bulut

Kameroğlu Beylikdüzü V.İ.: Kelly Hunter,  Lee Simone, Ergül Eroğlu, Andrea Drews, Ceyda Aktaş, Sabriye Gönülkırmaz, ( Melisa Memiş (L), (Simay Kurt, Buse Melis Kara, Seray Altay, Ayşegül Girginay)

Eczacıbaşı VitrA: Gamze Kılıç, Larson Jordan, Lauren Gibbemeyer, Tijana Boskovic, Meliha İsmailoğlu , Beyza Arıcı, (Simge Şebnem Aköz (L), (Ezgi Dilik, Gözde Yılmaz, Büşra Kılıçlı)

Setler: 16-25, 20-25, 12-25
Süre: 7o dakika (20, 26, 24)

Maç beklenildiği gibi çekişmeli başladı. 8-8’e kadar süren eşitliliği bozan Eczacıbaşı VitrA’nın yıldızları, ark arkaya aldıkları sayılarla takımlarının teknik molaya 12-8 önde girmesini sağladılar.  Teknik molanın ardından Meliha ve Larson sayılarına devam etti. Setin son bölümüne 20-12 önde giren Eczacıbaşı VitrA seti 25-16 kazanarak maçta 1-0 öne geçti. 1.sette Larson 9, Meliha 5 sayı ile en fazla sayı yapan oyuncular oldular.

 Maçın ikinci seti yine çekişmeli başladı. İlk bölümde 4-3 önde olan Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas ilk setin aksine seri sayılar bularak maçta sayı farkını 4 sayıya kadar çıkartı. 10-6. Toparlanan Eczacıbaşı VitrA teknik molaya 12-11 önde girmeyi başardı.  Sahada güzel ve çekişmeli oyun farkı kapatıp öne geçmesini sağladı Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas’ın. 16-14. Ancak tecrübeli oyuncuları ile Eczacıbaşı VitrAözellikle Meliha’nın servis turunda bulduğu sayılarla setin son bölümüne 20-17 önde girmeyi başardı. Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas 1 sayıya kadar indirdiği sayı farkını (20-19) daha ileriye götüremedi ve seti 25-20 kazanan Eczacıbaşı VitrA maçta 2-0 öne geçti.

Maçın 3.setinde Eczacıbaşı VitrA üstün olan taraftı. Setin abşında sayıu farkını açmaya başlayan konuk ekip, teknik molaya 12-4 önde girdi. Setin son bölümüne 20-6 önde giren Eczacıbaşı VitrA seti 25-12 maçı da 3-0 kazandı ve 3 puanın sahibi oldu.

Dördüncü hafta karşılaşmasında Eczacıbaşı VitrA, 13 Kasım Salı günü, saat 19:00’da, Fenerbahçe’yi Burhan Felek Voleybol Salonu’nda konuk edecek. Derbi mücadelesi TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın