VoleybolunAdresi.com

Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Motta’nın Wov ile röportajı

Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Motta’nın Wov ile röportajı

29 Mart 2018, 8:14Eczacıbaşı VitrA’nın tecrübeli antrenörü Marco Motta, Avrupa’da ve Türkiye’de oynanacak final serileri öncesi World of Volley’e açıklamalarda bulundu. 

Bu sezon Eczacıbaşı VitrA oldukça yüksek bir seviyede mücadele ediyor. Türkiye Ligi’nde finali garantilediniz. Beklentileriniz neler?

Sezon başında Yönetim Kurulumuza ve taraftarlarımıza savaşçı bir takım olacağımıza dair söz verdik. Geçtiğimiz 52 yılda Eczacıbaşı ailesinin voleybola verdiği değer ile Eczacıbaşı Spor Kulübü her şeyin en iyisini hak ediyor. Kendimize güvenimiz tam. Şampiyon olmak isteyen takım, bizi 3 kez yenmek zorunda. Asla pes etmeyeceğiz ve her sayı, set ve maç için savaşacağız. 

Marco Aurelio Motta Yarı Final’deki rakipleri için:

“Finalde karşılaşacağımız takımı biz seçmedik. Vakıfbank maçta favori gözüken taraftı. Uzun senelerdir aynı antrenörle, hem kulüpte hem de milli takımda birlikte oynayan bir takımları var. Milli takımdan 4 tane çok önemli oyuncuya sahipler.” 

Eczacıbaşı VitrA 2017/ 2018 sezonunun şampiyonu olabilir mi?

Tabii ki… Oyuncularımız fiziksel, oyun ve mental olarak kendilerini çok geliştirdi. Biz Vakıfbank ile oynamaya hazırız. Normal sezon boyuncu gösterdiğimiz performanstan ve aldığımız sonuçlardan gurur duyuyoruz. 

Geçtiğimiz sezonlarda Eczacıbaşı VitrA’da eksik parçalar nelerdi?

Geçtiğimiz yıllarda Eczacıbaşı’nda olmadığım için nelerin eksik olduğuyla ilgili yorum yapacak doğru kişi ben değilim. Sadece kendi adıma konuşabilirim. Kulübü, oyuncuları ve Türk Voleybolu’nu daha önceden de bildiğim için, alışma sürecim oldukça kolay oldu. Dünyanın en iyi kulüplerinden birinde, çok yetenekli oyuncularla çalışacağım için sezonun başında da güvenim tamdı. Başka takımlara odaklanıp onların oyunlarını geliştirmelerine bakmıyoruz. Her gün yüksek seviyede voleybol oynamak için çok çalışıyoruz. Yönetim kurulu, kulüp çalışanları, teknik kadro ve oyuncular arasında inanılmaz bir sinerji yarattık. Herkes birbirine çok saygı duyuyor ve güveniyor.

Bu sezon aynı zamanda CEV Kupası’nda çok iyi mücadele edip finale çıktınız. Finaldeki rakibiniz Minchanka Minsk hakkında neler söylemek istersin?

Minchanka Minsk, tecrübeli ve genç oyunculardan oluşan karışık bir takım. Bireyselliği kenara bırakıp takım olarak mücadele ediyorlar. Bütün oyuncular atağa katkıda bulunuyor. Hem kulüpte hem de milli takımda beraber oynadıkları için iyi bir takım oyunu oynuyorlar.

(Eczacıbaşı VitrA )

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın