VoleybolunAdresi.com

Dünya İkincisi Filenin Sultanları’na Coşkulu Karşılama

Dünya İkincisi Filenin Sultanları’na Coşkulu Karşılama

Çin’in Nanjing kentinde düzenlenen FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri organizasyonunda Dünya devleriyle mücadele ederek tarihinde ilk kez final oynayan ve gümüş madalya kazanan A Bayan Milli Takımımız, bugün (3 Temmuz 2018, Salı), İstanbul Atatürk Havalimanı’nda büyük bir coşkuyla karşılandı.

A Bayan Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti ile TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu’nun yer aldığı milli takım kafilesini; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ,  TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkan Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Sayıner, Altyapı Eğitim Ve Organizasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, basın mensupları ve oyuncuların aileleri karşıladı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı konuşmada; “Sultanlarımız, Çin’in Nanjing kentinde düzenlenen Milletler Ligi Finalleri’nde şampiyonluk kadar değerli bir ikincilik elde ettiler. Genç oyunculardan oluşan jenerasyon değişikliğine gittik. Bu değişimin ardından ısa sürede bu başarı elde edildi. Finallerde tüm takımlar, tam kadro olarak geldi. Dünya devlerine karşı oynadık. Brezilya gibi bir devi yarı finalde 3-0’la geçtik. A.B.D. karşısında oynadığımız oyun ortada. Gördük ki, salon sporlarında Türkiye çok kuvvetli. Eylül ayın sonunda Japonya’da Dünya Şampiyonası, 201’da Ankara’da ev sahipliği yapacağımız Avrupa Şampiyonası ve 2020’de Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyatlar…. Asıl hedef bunlar. Çok önemli bir başarı elde ettik. İnşallah bunun devamı gelecek Başarılarımız sürecek.” dedi.

FIVB Milletler Ligi Finalleri’nde “En İyi Orta Oyuncu” ödülünün de sahibi olan A Bayan Milli Takım kaptanı Eda Erdem Dündar ise; “Bizleri karşılaşmaya gelen Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Gümüş madalyayla ülkemize döndüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Genç oyunculardan kurulmuş bir takıma sahibiz. Bu yeni jenerasyonun önü bence çok açık. Bu turnuvada kazanılan gümüş madalya özgüven için çok önemliydi. Çok keyif aldık, mücadeleyi hiçbir zaman bırakmadık. Bizleri destekleyen herkese tekrardan çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ayrıca; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, elde edilen başarıdan dolayı A Bayan Milli Takım kaptanı Eda Erdem Dündar’ı kutlayarak; tüm takıma çiçek verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın