VoleybolunAdresi.com

Cengiz Göllü’de Şampiyon Proton Saratov

Cengiz Göllü’de Şampiyon Proton Saratov

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslar arası Cengiz Göllü Bursa Cup’ta şampiyon  Rus temsilcisi Proton Saratov oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, türk voleybolunun duayen isimlerinden merhum Cengiz Göllü adına düzenlenen uluslararası Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Nilüfer Belediyespor, Seramiksan SK, VC Maritza Plovdiv ve Proton Saratov’un katıldığı turnuvada Rus temsilcisi oynadığı 4 maçın tamamından galip ayrılarak 11 puanla  turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvanın beşinci gün maçlarının ardından Nilüfer Belediyespor’u(26-24,21-25,18-25,15-7) 3-2 mağlup eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 8  puanla  turnuvanın ikincisi olurken, Nilüfer Belediyespor 7 puanla üçüncü oldu.

Günün bir diğer maçında VC Maritza Plovdiv’i tie-break setinin ardından(21-25,22-25,25-20,25-20,15-13) 3-2 mağlup etmeyi başaran  Seramiksan SK 3 puanla dördüncü, Bulgaristan temsilcisi VC Maritza Plovdiv’de 1 puanla turnuvanın beşincisi oldu.

En değerli oyuncu  Rusya’dan

Oynanan karşılaşmaların ardından en iyi Libero Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün genç sporcusu Aylin Sarıoğlu seçilirken, en iyi pasör Seramiksan SK’den Sıla Çalışkan, en iyi orta oyuncu Proton Saratov’dan Katherina Orlova, en iyi smaçör Nilüfer Belediyespor’dan Seda Menekşe ve turnuvanın en değerli oyuncusu şampiyon Proton Saratov’dan Baviking Anagstasia oldu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın