VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Yazık oldu bu kızlarımıza “

Cemal Ekentok, ” Yazık oldu bu kızlarımıza “

Bursa Büyükşehir Belediyespor, gerçekten yeni yönetimin seçilmesiyle birlikte özellikle kadın voleybolun da inanılmaz sıkıntılar yaşadı.

Öylesine zor bir kulvarda mücadeleler vardı ki, yeni yönetim sporcularına ‘Yeni sezonda yoksunuz. Şubeyi kapatıyoruz’ demelerine karşın, onlar onurları en azından aldıkları paranın hakkını verebilmek için mücadele ettiler.

Ligi, İstanbul’un dört marka takımı yılların tecrübesi şampiyonu Eczacıbaşı, Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Vakıfbank, bir başka şampiyon Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi finalisti Galatasaray’ın ardından o mütevazi bütçesiyle beşinci bitirdi.

Cumartesi günü ise İstanbul’da 3-1 yendiği Beşiktaş ile Bursa’da Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak son maçına çıkacak. Kızlar, Bursalılara vedalarını bir Avrupa Şampiyonluğu ile yapmak istediler. Ancak kadın maçlarında istenilenler bazen olmuyor.

Bence bunun en büyük nedenlerinden birisi ise, son günlerde kulübün belli bir para karşılığı Nestle, Aliağa’ya satıldığı söylentilerinin ayyukaya çıktığı bir dönemde, sporculardan maça motive olmalarını beklemek hayaldi.

Moralsiz kızlar, Atina cehenneminden zaferle çıkarken, kendi evinde yenildi ve bu yıl ikincilikle yetindi. Altın yürekli kızlar, kuruluşunuzdan bugüne kadar bu sezon hariç (Avrupa) her kulvardaki maçlarını izledim. Sizin varlıklarınız ve mücadelelerinizle onur duydum.

Ben bir Bursalı spor yazarı olarak, sizlere ve bu takımı oluşturan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Sizler Bursa’ya ayrı bir zevk ve heyecan yaşattınız. Yüreklerinize sağlık. Yeni kulüpleriniz de size başarılar diliyorum.

Ya…Staf ne olacak ? 

Takımı maça hazırlayan antrenör grubu yani ‘staf’a ne diyeceksiniz. Onlara aylar öncesinde yeni sezonda olmadıklarını biliyor. Bu karar yüzlerine de söylendi. Hatta bir çoğu yeni takımlarını bile buldu, sezonu noktalamadan. Böyle bir gruptan büyük bir motivasyonu nasıl bekledik. Şaşırdım. Onlarda gerçek profesyonel olduklarını ortaya koydular. Onlarla da son kez cumartesi günü Cengiz Göllü Salonu’nda birlikte olacağız. Gelip Bursalılar, onlara vedamızda muhteşem olsun. Gelebilenler bu cesurlar topluluğunu alkışlarıyla uğurlasın.

Satma yerine keşke Bursaspor’a verilse 

Evet; Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Şube’sini kapatma kararı almış. Bunu saygı ile karşılıyorum. Ama birkaç kuruş için bu kulüp başka bir şehire verileceğine keşke burada defalarca belirttiğim gibi bir Bursa takımı olan Bursaspor’a bu haklar devredilseydi. En azından bu takım bir Bursa takımı olma özelliğini sürdürürdü.

Takımın yeni alan ise yasaya göre 1 yıl burada maçlarını oynamak zorunda. Sonrasında ise istediği bir şehre doğru yola çıkacak. Ancak altyapısındaki yüzlerce çocuğu öksüz ve yetim bırakıp buradan gidecek.

Ben bir Bursalı olarak bu kararınızı bir kez daha gözden geçirin diyorum.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com