VoleybolunAdresi.com

Cemal ekentok, ” Tecrübe ağır bastı “

Cemal ekentok, ” Tecrübe ağır bastı “

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ikinci yarının startı Bursa’da verildi.

Üst sıraları zorlamak isteyen Nilüfer Belediyespor, sıralamada dördüncü basamakta yer alan Galatasaray’ı Cengiz Göllü Salonu’nda ağırladı.

Bursa temsilcisinin iyi bir devre arası geçirdiğini biliyordum. Bunun meyvasını Galatasaray karşısında alıp, beşincilik için iddiasını güçlendirmek istiyordu.

Rakip Galatasaray gerçekten çok deneyimli oyunculardan kurulu. Genç Nilüfer Belediyespor Kosheleva, Neslihan, Ruseva, Dobriana gibi ülkelerinin milli takımlarında oynayan ve ligin tecrübeli oyuncuları karşısında dört set boyunca gücünün yettiği oranda mücadele ortaya koydu.

Hani atalarımız hep sorar ya gençlik mi tecrübe mi diye. Ama gençliğin dinamizmime üstünlüğü yine tecrübe kazandı. Nilüfer Belediyespor’da Hollandalı Buijs 15 sayı, Brezilyalı Carolina ise 13 sayı ile oynadı. Yeşil mavi beyazlılarda Buijs 4, Ceyda ile Birgül 3 blok sayısı ile katkı koyarken bu istatikler kazanmaya yetmedi.

Galatasaray gerçekten hem lig hem de Avrupa kupasını bir arada yürütüyor. Rusya’da hafta arasında oynayacağı maç öncesi Nilüfer Belediyespor karşısında gerçekten iyi mücadele verdi.  Maçın tartışmasız yıldızı 43 hücumdan 24 sayı çıkartan Kosheleva oldu.

Sarı kırmızılılarda Dobriana 18, Neslihan 16, Aslı Kalaç ise 12 sayı ile oynarken galibiyete katkı koyan isimler oldu. Ancak Galatasaray’ın sadece 4 blok sayısı kazanabilmesi, bana göre Nilüfer Belediyespor’un hücumdaki etkinliğini ortaya koydu.

Bu sezon Vestel Venus Sultanlar Ligi gerçekten çok çetin geçecek. Bunu ilk maç ortaya koydu diyebilirim. Evet takımlar arasında fazla fark yok. Ancak iki üç hafta içerisinde alınacak sonuçlar sanırım, üst sıralar ile alt sıra mücadelesi verecek takımları ortaya çıkartır.

Şimdi Nilüfer Belediyespor’un, Çanakkale Belediyespor, ardından da oynayacağı İlbank, ardından Eczacıbaşı karşılaşmaları takımın yönünü ortaya çıkartacaktır.

En büyük arzum Nilüfer Belediyespor’un sezon başı hedefine antrenörleri Alper Erdoğuş ile birlikte yürümesidir.

Cemal Ekentok / Bursa 7 Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın