VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer kıpırdadı “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer kıpırdadı “

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venus Sultan Ligi’nde Bursa’nın tek takımı.

Tek takım olmak yöneticilerin omuzlarına elbette ağır bir yük bindiriyor.

Üzerine bir de önceki yıllardan kalan sorunlar eklenince takımın da yeniden ritim bulması gerçekten zor oluyor. Buna bir de tercih edilen yabancıların performansları ekleniyor tabii ki.

Bu sezon Bursa’daki tüm maçlarını izlediğim Nilüfer Belediyespor’un maçlarını izledim. Ben ilk kez takımın hücum, savunmadan top çıkartması, özellikle ilk iki setteki inanılmaz direnci bana gelecek için olumlu sinyaller verdi.

Maçı izlemeyenlerin aklına ‘Bir takım 3-0 yeniliyor. Neresi umut verici olabilir’ diye sorabilir.

Size cevabını vereyim. İspanyol oyuncu gittikten sonra kadroya dahil edilen Aleksandra Beytsanko ve sezon başı dizindeki sakatlık nedeniyle ilk kez tam olarak sahada yer alan bir Alexandr Laziç gerçekten takıma olumlu bir katkı vermiş.

Bunları izlerken büyük keyif aldığımı söyleyebilirim.

Bana göre kaybedilen iki sette takımın en büyük eksikliğinden ziyade maçın baş hakemi Nurper Özbar’ın çaldığı iki kritik düdük. Tabii ki ona göre doğru olabilir, ama bana göre yanlıştı. Bunu da yıllarda o sahada düdük çalmış bir hakem olarak söylemek istiyorum.

O iki düdük, inanın 23-25 ve 24-26 biten setlerin kırılma anları oldu. Tabi karşı tarafta A Milli takımın yükünü çeken Hande Baladin, Meryem Boz’un etkili olduğunu da belirtmek te fayda var.

İlginç sonuçların alındığı ligimizde ben Nilüfer Belediyespor’un bu temposuyla ilerleyen haftalarda daha da iyi olacağına ve güzel sonuçlara imza atacağına inancım tam.

Maçın rakamlarına gelecek olursak;

Nilüfer Belediyespor’da en büyük katkıyı koyan isim 15 sayı ile Aleksandra Bytsenko oldu. Onu 9 sayı ile Özgenur Yurtdagülen, 7 sayı ile Selin Hazal takip etti. Diğer yabancılardan Kanadalı Bailey ile sakatlıktan yeni çıkan İsveçli Lazic takıma sadece 5’er sayılık katkı koydular. Birde Nilüfer’in rakibine bloklarda 7’ye 4 üstünlük sağlaması gerçekten olumlu bir işaretti.

Galatasaray’da ise çift haneli rakamlara ulaşan üç isim galibiyeti getiren oyunculardı. Bunlar 16 sayı ile oynayan Hande Baladin, 13 sayı ile oynayan Meryem Boz ile 11 sayı ile maçı tamamlayan Aslı Kalaç oldu.

Evet puan sıralamasında sondan ikinci sıraya inen Nilüfer Belediyespor 8 Aralık’ta saat 15.00’de Aydın Büyükşehir Belediyespor’a konuk olacak. Bu maçta alınacak sonuç temsilcimizin ligdeki rotasını da ortaya koyacaktır.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com