VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer çok istekli “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer çok istekli “

Ligin son iki veya bilemediniz üç maçı oynanıyor. Ligin yedincisini belirleyecek maçlar öncesinde Nilüfer Belediyespor’un rakibi Ankara’nın güçlü temsilcilerinden Halkbank.

Halkbank bilindiği gibi ligde alt yapısından yetiştirdiği genç oyuncularına deneyim kazandıran ve onları kurtlar sofrasına sürebilen tek takım olarak gerçekten alkışı hak ediyor. Öncelikle yönetimlerini ve baş antrenörleri Cengiz Akarçeşme ve stafını kutlamak istiyorum.

Nilüfer Belediyespor kadın voleybol takımı, yeni sezonda daha da güçlenebilmek için kollarını şimdiden sıvadığı tribünlere gelen menajer bolluğundan gözlemledin. Ligin deneyimli sporcu menajerleri hem Büyükşehir Belediyespor, hem de dünkü maç öncesi başkan Muhammet Aydın ile yaptıkları görüşmeler bunun en güzel örneği.

Yedincilik mücadelesi veren Nilüfer Belediyespor, Başkent temsilcisi Halkbank’ı konuk ettiği sezonun son maçları olması nedeniyle temposu düşüktü. Bunun en büyük nedeni de Üniversite oyunları nedeniyle aranın uzaması olarak belirtebilirim. Her iki takımın sporcuları Azerbaycan’da yer almışlardı. Tabi böyle olunca da maçın temposu beklenin altında oldu.

Nilüfer Belediyespor bu zorlu maçı 3-0 gibi net skorla kazandı. Ancak Halkbank, oynattığı genç oyuncularının performansıyla yine parmak ısırtmayı başardı.

Nilüfer Belediyespor’da sayı yükünü çeken yine uçan Hollandalı Anne Elise Buijs oldu. Hollandalı maçı 23 sayı ile tamamlarken galibiyete katkı koyanların başında yer aldı. Birgül Güler 12, Ana Carolina Da Silva ise galibiyete 11 sayı ile katkı koydu.

Halkbank’ta ise çift haneli rakamlara ulaşan yoktu. Salas mücadeleyi 9 sayı ile tamamladı. Maç boyunca Nilüfer Belediyespor 10, Halkbank ise 6 blok, hücumda ise Nilüfer 8, Halbank ise 10 hata ile oynadı. Bunlar maçla ilgili istatiki bilgilerden birkaçı. Geneline baktığımızda her bölümde Nilüfer Belediyesi üstündü diyebilirim.

Bu maçın rövanşı Pazar günü Ankara’da oynanacak. Nilüfer rakibini bir kez daha yenerse ligin yedincisi olacak. Halkbank kazanırsa, pazartesi günü üçüncü maç oynanacak. Kazanan ligin yedincisi olacak.

Cemal Ekentok / Bursa