VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediyespor’da şok “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediyespor’da şok “

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele veriyor.

Ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaptı. Dördüncü Galatasaray’a yenilmesinin ardından, kendisinden daha büyük bütçeye sahip olan Çanakkale Belediyespor’u deplasmanda 3-1 yenerken büyük sükse yaptı.

Bana göre, Nilüfer Belediyespor başarılı sonuçların ardından inanılmaz bir karar aldı.

Ben Cengiz Göllü Salonu’na geldiğimde başa ‘Nilüfer Belediyesi’nin başarılı baş antrenörü Alper Erdoğuş’u gönder’ dediler. Cevabım, “Şaka yapmayın. Alper çok başarılı olmuş,  Bursa Büyükşehir Belediyespor, Halkbank kadar beşincilik şansı var. Hadi oradan” dedim.

Ancak bu karar gerçekti.

Başarılı bir antrenörü göndermek herhalde Nilüfer Belediyespor’da bir gelenek oldu.

Tam üçüncü sezon ligin ikinci yarısında ikinci maç sonrası baş antrenörler gönderiliyor. İsterseniz sıralayayım. Önce Nihat Öztürk, ardından Reşat Yazıcıoğulları, ardından  Atay Doğu,  şimdide Alper Erdoğuş.

Alper Erdoğuş, Nilüfer Belediyespor’u bu sabah Cengiz Göllü Salonu’nda yaptığı fitnes antrenmanı öncesi oyuncularıyla vedalaştı. Gerçekten çok duygusal ayrılık olduğunu ve sporcuların göz yaşlarını tutamadığını duydum.

İnanın üzüntüm bir kat daha arttı.

Bu şok sonrası bakalım takım nasıl toparlanacak.

Sanıyorum, Alper Erdoğuş’u gönderen Nilüfer Belediyespor Başkanı Muhammet Aydın ile Menajer Mehmet Başyolcu gerekli önlemleri almışlardır. Çünkü İlbank maçı sonrası Nilüfer Belediyespor ligin üst sırasında yer alan üç takım ile Eczacıbaşı, Vakıfbank ve Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Bana göre yapılan çok büyük bir yanlış.

Bir ata sözümüz vardır herkes bilir. “Dere geçerken at değiştirilmez”. Eğer bunu yaparsanız, tepeden tırnağa ıslanırsınız.  En büyük arzum, Nilüfer Belediyespor’un bu değişiklik sonrası ritminin bozulmaması ve beşincilik şansını son maça kadar sürdürebilmesidir.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın