VoleybolunAdresi.com

 Cemal Ekentok ” Nilüfer Belediye Kupa’da avantajlı “

 Cemal Ekentok ” Nilüfer Belediye Kupa’da avantajlı “

Kupa Voley’de heyecan ilk tur maçlarıyla start aldı.

Nilüfer Belediyespor, lig mücadelesinde evinde 3-1 yennildiği Halkbank ile karşı karşıya geldi.

İlk yarının sona ermesi ve oyuncuların Noel tatili nedeniyle çalışmalara 5-6 gün önce başlayan takımlar, kupanın ilk ayağında, genelde sezon içerisinde pek kullanmadıkları oyuncularla mücadele ettiler.

Nilüfer Belediyespor, ligin ikinci yarısında daha üst sıralarda yer almanın hesabını yaparken, antrenmanlar sonrası lig hazırlıklarını iyi bir maçla sürdürdü. Mücadele yüksekti. Zaman zaman as oyuncular da oynamasına karşın, yedeklerin durumları her geçen gün iyiye gittiğini gözlemlemek, Nilüfer’in artısı oldu diyebilirim. İki takımda maçın ikinci seti hariç inanılmaz mücadele ortaya koydu.

Nilüfer Belediyespor, lig maçına oranla bu kez servis kaçırmadı. Mavi yeşil beyazlılar üç set boyunca iki kez servis hatası yaparken,  kullandıkları servislerden tam 14 sayı kazandı. Bana göre Nilüfer’in bu maçtaki en skorer ismi mücadeleyi 19 sayı ile tamamlayan Birgül Güler oldu. Buijs maçı 9 sayı ile tamamlarken, az şans bulan Brezilyalı orta oyuncu Carolina ise sadece 1 sayılık katkı yapabildi.

Halkbank gençleriyle oynadı. Ama gençler de yabana atılmayacak bir performans ortaya koydu. Rachel takımın sayı yükünü sırtlandı. Ancak takım arkadaşları ona ayak uyduramadı. Bu mücadele aslında gençlerin iyi bir tecrübe kazanmasına neden oldu. Baş antrenör Cengiz Akarçeşme kenarda bekleyen ligin en çok sayı üreten oyuncusu Salas’ı oyuna dahi almadı. Gençlerde ısrar etmesi onlar açısından çok güzel bir gelişmeydi.

İlk maçta Nilüfer Belediyespor 3-0’lık bir avantaj elde etti. Ancak Kupada sınavlar farklı.  Şimdi Bursa temsilcisinin, 19 Aralık’ta yani Salı günü Ankara’da oynayacağı maçta rakibinden 2 set alması, yenilmesi halinde ise altın seti kazanması şart.

Mücadeleyi izleyenler arasında sürpriz bir konuk ta dikkatimi çekti. Merhum Cengiz Göllü’nün eşi Hümeyra Göllü’de maçı Gülten Yılmaz ile birlikte tribünden izledi.

Cemal Ekentok / Bursa

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın