VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediye kazanmayı unuttu “

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediye kazanmayı unuttu “

İlk beş içerisinde yer almak isteyen Nilüfer Belediyesi, kendisi açısından büyük önem taşıyan bir maçta Seramiksan’a 3-2 yenilmekten kurtulamadı. Mavi yeşil beyazlılar, üst grubu yakalayabilme, hedefini büyütme açısından büyük bir avantajı yitirdi.

Nilüfer Belediyespor’u bu sezon Uluslararası Cengiz Göllü Turnuvası ve lig maçları dahil olmak üzere maçlarını izledim. Bugüne kadar takımı ilk kez böylesine temposuz ve rakibinin hata yapması bekler bir halde gördüm.

Üst üste kaybedilen iki zorlu maç sonrası Seramiksan karşısında tek düşünce galibiyet üzerineydi. Ancak oyun başlayınca düşüncenin sahaya yansımadığını gözlemledim. İlk sette Nilüfer Belediyesi, hücumda uçan Hollandalısı Buijs’in etkili oyunuyla farklı kazanabileceği son bölümde inanılmaz savunma hataları yaptı. Ama seti 25-21 kazandı.

Diğer setlerde iki takımı da tanıyabilmek imkansızdı. Tecrübeli oyuncuların inanılmaz hataları, pasörlerin sürekli aynı oyuncuları tercih etme hataları ortaya çıkınca bu kez blokçuların takipleri setlerin farklı skorlarla bitmesine neden oldu.

Maçın kilit iki ismi vardı. Bunlar Nilüfer Belediyespor’da Hollandalı Anne Elise Buijs diğeri ise Seramiksan’dan Meryem Boz idi. Uçan Hollandalı maçı 31 sayı ile tamamlarken, Meryem ise 27 sayı ile oynadı. Ancak Seramiksan pasörü Sıla Çalışkan arka bölgeden Meryem’e yaptırdığı hücumlar maçın sonucunu belirledi.

Nilüfer Belediyespor’un hücumdaki etkili isimleri arasında yer alan Ceyda Aktaş, ikinci sette bir hücumda top vurmaktan ürkünce, temposu giderek düştü. Ceyda maçı 15 sayı ile tamamlamasına karşın, bir çok pozisyonda topu dışarıya vurması, iyi paslar alamamasının bunda etkisi büyüktü.

Bence Nilüfer Belediyespor, takım olarak bu karşılaşmadan önemli dersler çıkartması gerekiyor. Bu hafta sonu bir Bursa derbisi oynanacak. Beşincilik uğraşında olan iki takımın mücadelesinde, Nilüfer Belediyespor, Seramiksan karşısındaki oyununu ortaya koyarsan hedefinden oldukça uzaklaşır.

BÜYÜKŞEHİR BAŞARAMADI

Dördüncü sıradaki Bursa Büyükşehir Belediyespor, İstanbul’da Galatasaray ile karşı karşıya geldi. Dördüncü set haricinde yeşil beyazlılar iyi mücadele etti. Tecrübeli oyuncularına karşın, kazanabilecekleri setleri alamadı. Sonuçta 3-1 yenilirken, dördüncülük yarışında önemli bir avantaj elde etti.

İKİ TAKIMIN ÇIKIŞ MAÇI OLACAK

Haftayı yenilgilerle kapatan iki takım yeniden çıkışa geçebilmek için kazanmak zorunda. Bu nedenle, cumartesi günü zevkli ve kaliteli bir maça şahit olacağız. Bunun için tribünlerin bu kez dolması gerekiyor.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın