VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nefes kestiler nefes “

Cemal Ekentok, ” Nefes kestiler nefes “

Bursa derbisini 3-2 kazanan Nilüfer Belediyespor’un, Halkbank karşısında neler yapacağı merakla bekleniyordu. Alınacak bir galibiyet, Nilüfer’in beşincilik yolunda avantaj elde edecek ve yolunu açacaktı. Ama olmadı.

Ancak, ligin en ilginç takımı olan Halkbank, Nilüfer Belediyespor’a sürpriz yaptı. Müthiş heyecan ve çekişmenin yaşandığı karşılaşmayı 3-1 kazanırken, hem ligdeki tırmanışını da sürdürmüş, hem de rakibi  önünde avantaj elde etti.

Nilüfer Belediyespor, bana göre bu ligin iyi takımlarından birisi. Ancak ben artık oyuncuların maç seçtiklerine artık inanmaya başladım. Büyükşehir maçında nefes kesen smaçlar, bloklar Halkbank karşısında maalesef yoktu.Herşeyden önemlisi maça olan konsantrasyonları üst düzeyde değildi.

Nilüfer Belediyespor’da ayakta kalan yine Hollandalı Buijs oldu. Başaralı smaçör maçı 21 sayı ile tamamlarken, arkadaşlarının Caroline’nin 15, Birgül’ün ise 13 sayısı maçı kazanmaya yetmedi.

Ankara temsilcisi Halkbank gerçekten mükemmel oynadı. Salas bu ligin en iyi smaçörlerinden biri olduğunu bu maçta da gösterdi. Kübalı Salas tam bir sayı canavarı. Maçı 26 sayı ile tamamlarken, Nilüfer Belediyesi’nin bloklarını da yakıp, yıkıp geçti.

Halkbank’ta galibiyete katkı koyan oyunculardan bir başkanı ise maçı 16 sayı ile tamamlayan Ramirez oldu. Fulden, Hande Naz, düşmeyen tempolarıyla galibiyete katkı koydular. Özellikle libero Derya, savunmadan çıkarttığı kritik toplarla özellikle dördüncü sete damgasını koydu diyebilirim.

Nilüfer Belediyespor, sanıyorum bu yenilgiden iyi bir ders çıkartır ve kalan maçlarını ona göre konsantre olarakoynarsa ligde hak ettiği yere ulaşır. Ben ilk altı içerisinde Nilüfer’in yer alacağına inanıyorum. Oyuncularda buna inanırsa, arzulanan hedefe her hafta adım adım yaklaşırlar.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın