VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” İnegöl Belediyespor  şanssızlığını yok etti. “

Cemal Ekentok, ” İnegöl Belediyespor  şanssızlığını yok etti. “

İlk üç haftada 2 galibiyet almıştı İnegöl Belediyespor. Sonrasında oynadığı beş lig maçında üst üste iyi başlamasına karşın sonunu getirememiş ve kaybetmek alışkanlık haline gelmişti.

İyi oyuna karşın alınamayan galibiyetler, takım içerisinde olumsuz bir havanın esmesine neden olmuş. Afyon Belediyesi Yüntaş karşılaşmasını izlerken oyuncuların ısınmadaki gergin tavırlarından bu açıkça ortaya çıkıyordu.

İnegöl Belediyespor bu sezon Türkiye’yi ilk kez Avrupa’da temsil ediyor. Balkan Kupası’nı kazandıktan sonra yoluna Challenge Cup’ta devam edecek. Ancak tecrübeli oyunculardan kurulu takımın sonuç alamaması, tribünlerin boş kalmasına neden oluyor.

Pazar günü İnegöl’de lig maçı yok. Ancak tribünlerde takımı ateşleyecek, onlara moral motivasyonu arttıracak taraftar topluluğunu ben maalesef göremedim. Üst tribündeki gençler de olmasa, salondaki 300’e yakın sporsever sanki sinema, tiyatro izler gibi maçı izleyip gidecekti.

Bunlar benim ilk kez gittiğim ve Bursa’yı Efeler Ligi’nde temsil eden İnegöl Belediyespor-Afyon Belediyesi Yüntaş karşılaşmasındaki izlenimlerim.

Maça gelecek olursak;

İnegöl Belediyespor, kazanamamanın verdiği stres nedeniyle maça gergin başladı. 6 smaç servisi kaçırdığı ilk setin sadece ilk bölümünde zorlanırken sonrasında ise seti açık ara kazanması üzerindeki stresin gitmesine neden oldu.

İkinci set sendromu yine ortaya çıktı. İki üç kez set sayısı fırsatı bulan İnegöl ekibi bu seti son bölümdeki iki basit hatasıyla 26-24 kaybetti. Setlerde durumun 1-1 olması, “Eyvah yine mi kaybedeceğiz” korkusu takımın yine gergin haline soktu.

Gergin oynamak ve Afyon Belediyesi Yüntaş’ın gerçekten yabancılarının iyi performans göstermesiyle maça ortak oldu. Ancak İnegöl Belediyespor’un tecrübeli yabancı oyuncuları GazmendHusaj ile NielsKlapwijk sahne aldı. Kritik anlardaki sayılarıyla karamsarlığı adeta yok ettiler. Bu iki oyuncu 22’şer sayı ile galibiyete katkı koyarken, SiarheiAntanovich12 sayı ile galibiyete katkı koydu.

Evet; İnegöl temsilcisinin smaç servis kullanırken çok hata yaptığını söylemiştim. İstatiklerden de bu ortaya çıkıyor. 98 servisindin 22’sinde hata yapılırken, sadece 11’i direk sayıya dönüşmüş. Turuncu mavili ekibin tecrübeli baş antrenörüLevent Zoroğlu, sanıyorum servis sorununa çözüm bulduğunda arzulanan sonuçlar, bu hafta sonu İstanbul’da oynanacak olan Beşiktaş karşılaşmasıyla birlikte gelmeye başlar.

BURSASPOR YÜKSEKOBA

Bursaspor Yüksekoba, bu sezon ligin düşme adayları başında alıyordu, sezon başlarken. Maddi sorunlar nedeniyle arzulanan transferler olmamıştı. Ancak devreye Bursa Büyükşehir Belediyespor girdi. Nikalina’yı 1 yıl kiralık olarak, Yaren ile Nuran’ı ise çifte lisansla Filenin Timsahı’na verdi. Bir de başantrenör Vercesi’nin eşi Beleruslu Vera da takıma dahil olunca düşer denilen Bursaspor Yüksekoba gerçekten ‘yüksekten’ uçmaya başladı.

Takım yedinci maçını deplasmanda Anadolu Üniversitesi ile yaptı. Bursaspor Yüksekoba 25-18, 25-19 ve 25-15’lik setlerle rakibini 3-0 yenerek, yenilgisiz olarak lider Ankara Karayolları’nı takibini sürdürdü. Emin İmen ve ekibini başarıları nedeniyle bir kez daha kutluyorum.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın