VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ”  hep böyle oynayın “

Cemal Ekentok, ”  hep böyle oynayın ”

Nilüfer Belediyespor, Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde sezonun ilk yarısını Bursa’da net Beşiktaş galibiyeti ile noktaladı.

Evet, Nilüfer Belediyespor gerçekten kaliteli oyunculara sahip.

Ancak oyuncu kalitesini nedendir bilinmez maçlarda ortaya koyamıyordu. Ancak Beşiktaş karşısında rakibi dört yabancı ile oynamasına karşın gerçekten özlenen takım oyununu sahaya yansıttı.

Özellikle ikinci sette 24-21 geriye düştükten sonra, Birgül’ün inanılmaz performansı önce smaç sayısı, ardından servislerden kazandığı sayılar, gitti denilen seti geri çevirdi. Özellikle uçan Hollandalı Anne Buijs, Brezilyalı Carolina’nın son iki sayıdaki tecrübeleri gerçekten ayakta alkışlanacak güzellikteydi.

Nilüfer Belediye Spor Kulübü tribünleri renklendirecek güzel bir organizasyona imza atmış. İlçenin uzak mahallelerinden Kayapa’dan  öğrencileri getirmiş. Miniklerin ilk kez seyrettikleri lig maçındaki heyacanları gerçekten görülmeye değerdi.

Üst üste alınan yenilgiler sonrasında alınan bu galibiyetle Nilüfer Belediyespor dördüncü galibiyetine ulaştı. Bu galibiyet bir anlamda tehlikeli bölgenin dışında kalabilme açısından önemli bir adım oldu.

Tabi maça bakacak olursak, yine uçan Hollandalı Anne Elise Buijs yine performansıyla parmak ısırttı. Maçı 14 sayı ile tamamlarken, son haftaların durgun smaçörü Ceyda Aktaş 12 sayı ile galibiyete katkı koyan isimdi. Brezilyalı Ana Carolina maçı 10 sayı ile noktaladı.

Nilüfer Belediyespor bu kez servislerde sadece 11 kaçırdı, Beşiktaş ise 10 servis hatası yaptı. Bloklarda Nilüfer etkili oldu. Tam 10 kez Beşiktaş hücumlarını bloklarla kestiler.

Bunlarda maçla ilgili rakamların diliydi.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın