VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Dimitrova fark yarattı”

Cemal Ekentok, ” Dimitrova fark yarattı”

Bursa Büyükşehir Belediyespor, ligin ikinci yarısına gerçekten çok iyi başladı diyebilirim.

Ligin ilk yarısında inişli çıkışlı grafik çizen ve sadece 4 galibiyet alabilen Bursa temsilcisi ikinci yarıya 3-2’lik Fenerbahçe yenilgisiyle başladı. Büyükşehir Belediyespor, ardından ligde üst üste iyi bir galibiyet serisi yakaladı.

Yeşil beyazlılar sırasıyla, Seramiksan, Çanakkale Belediyespor, Halkbank ardından da Kamberoğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas maçlarını kazanarak lig de üst üste dördüncü, Avrupa’da da iki olmak üzere tam 6 maçı galibiyetle kapattı.

Bu da Bursa Büyükşehir Belediyespor’un ligin ikinci yarısının başlamasıyla birlikte yükselişe geçtiğinin bir işareti olarak karşımızı çıktı.

Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas karşılaşmasına gelecek olursak;

Bursa temsilcisi zaman zaman zorlandı.

Savunmadan top çıkartmada sıkıntılar yaşadı.

Ancak bireysel yetenekler bu kez öne çıktı.

Ligin ilk yarısında eleştirilen Emiliya Dimitrova bana göre maçın yıldızı oldu. İnanılmaz oynadı. Hem file önünden, hem de üç metrenin arkasından inanılmaz hücumlar yaptı. Jana, Ana, Ceren Kestirengöz gibi uzun blokörlerin savunmalarını tek başına dağıttı.

Bu arada tek libero olarak oynayan Aylin Sarıoğlu’nun yıldızı ise her geçen hafta parlıyor. Aylin, Kameroğlu Beylikdüzü maçında da uçarak çok toplar çıkarttı ve savunmasıyla takımına gerçek anlamda katkı veren günün bir başka kahramanı oldu.

Bulgar oyuncu karşılaşmayı tam 26 sayı ile noktalarken, Fatma Yıldırım 16 sayı 2 blok, Ergül ile Belçikalı Leys 14’er sayı, Beilen ile karşılaşmayı 12 sayı ve 3 blok ile tamamlarken, Bursa Büyükşehir Belediyespor’un maç boyunca 4 sette sadece 4 servis atışı kaçırması dikkat çekti. Servis atışlarından 14 sayı kazanıldı.

Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas ve maçın yıldızı ise Jana Kulan oldu. Jana maçı tam 30 sayı ile tamamlarken, Ana 14, Alessya ile Ceren Kestirengöz ise maçı 11’er sayı ile tamamlarken, onların çabaları galibiyete, hatta puan almak için yeterli olamadı.

Şimdi ligde hafta arası mesaisi var. Bursa Büyükşehir Belediyespor, ligdeki galibiyet serisini arttırmak için İstanbul’da Beşiktaş ile karşılaşacak. Yeşil beyazlılarda hedef bu mücadeleyi de kazanarak, Pazar günü oynayacakları Galatasaray karşılaşmasına moralli çıkabilmek.

Cemal Ekentok / Bursa

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın