VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, “Derbide Nilay ve Dimitrova farkı “

Cemal Ekentok, “Derbide Nilay ve Dimitrova farkı “

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde ‘Bursa derbisi’ heyecanı vardı.

Maça giderken Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Nilüfer Belediyespor arasındaki maçın ilk yarıda olduğu gibi 5 sete gideceğini ve 2,5 saati aşkın bir sürede biteceğini düşünüyordum.

Gerçi Bursa Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarıdaki oyunu ve takım performansıyla, farklı olduğunu ortaya koyuyordu.

Nilüfer Belediyespor’da ise istikrar Alper Erdoğuş hocanın gitmesinin ardından istikrarı bir türlü yakalanamadı. Alper Hamurcu ile üçüncü sınavına çıkan mavi yeşil beyazlılar Seramiksan’ı deplasmanda 3-2 yenerek önemli bir işe imza atmıştı.

İlk yarıda 3-2 kazandığı maçın rövanşını bu denli kolay vereceği hiç aklımdan geçmemişti Nilüfer Belediyespor’un.

Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Bursa Büyükşehir Belediyespor’da bana göre maçın zaman zaman değişen kahramanları oldu.  Ama ben bu kahramanlar arasında pasör Nilay Karaağaç ile Bulgar hücumcu Emiliya Dimitrova’yı ayrıca kutlamak istiyorum.

Nilay gerçekten ilk iki sette takımını inanılmaz yönetti. Her bölümde Dimitrova, Blein, Ergül, Leys ve Fatma’ya attığı paslar Nilüfer Belediyesi’nin bloklarını darma duman etti. İlk iki sette Bursa Büyükşehir Belediyespor inanılmaz bir üstünlük kurdu ki setleri 25-16 ve 25-14 gibi açık ara kazandı.

Üçüncü sette Nilüfer Belediyespor ilk kez gerçek kimliğini ortaya koydu. Özellikle bu sette Özgenur  ve  Ceyda hücum ve bloklarıyla setin kopmasına izin vermediler. Nilüfer Belediyespor’un çok iyi mücadele ettiği bu set tam 31 dakika sürdü ve Büyükşehir tecrübesiyle seti 25-23 kazandı. Maçı ise 3-0 kazandı ve ilk yarının rövanşını da almış oldu.

Özellikle bu setlerde Buijs’in hücumlarında Leys inanılmaz performans ortaya koydu ve 2 blok yaparken skora gerçekten önemli katkı koydu. Büyükşehir’de Dimitrova 19 sayı 2 blok, Belçikalı Leys 13 sayı 2 blok Hollandalı Belien 12 sayı 1 blok, 3 blok yapan Fatma Yıldırım ise maçı 5 sayı ile noktaladı.

Nilüfer Belediyespor’da en çok sayı üreten isim yine Hollandalı Buijs oldu. Hollandalı maçı çift hanelerde bitiren (12) tek oyuncu oldu. Özgenur 9, Ceyda 8, Carolina ise 7 sayı ile oynadı. Tabiiki bu oyuncuların çabaları set almaya yetmedi.

NİLÜFER’İN ZORLU SINAVI

Nilüfer Belediyespor şimdi zorlu bir periyodun içerisine giriyor. 22 puanla düşme grubunun üzerinde bulunan mavi yeşil beyazlılar, Çarşamba günü Ankara’da Halkbank ile kritik bir mücadeleye çıkacak. Bu maçtan alınacak galibiyet ve puan Nilüfer’in hedefine yürümesini sağlayacak. Zorlu fikstür nedeniyle tek düşüncem Nilüfer’in hedefi için kazanması.

Bursa Büyükşehir Belediyespor ise 36 puan ile lig beşinciliğini garantiledi. Çarşamba günü ise ligde veda maçlarını oynayan İlbank’ı Cengiz Göllü’de 17.30’da konuk edecek. Yeşil beyazlılar bu maçı da rahat kazanarak yerini sağlamlaştıracak.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın