VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Derbide Dimitrova ile Buijs savaşı “

Cemal Ekentok, ” Derbide Dimitrova ile Buijs savaşı “

Pazar akşamı, Bursa derbisine yakışır bir voleybol karşılaşması izledim Cengiz Göllü Salonu’nda.

Nilüfer Belediyespor olsun, Bursa Büyükşehir Belediyespor olsun, kadın voleybolunda Bursa’nın iki sembol takımı. Nilüfer’in 1.Lig’de daha eski ve deneyimli olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Yeni sezonda ikisi de Avrupa’da mücadele etmek istiyor. Bu verdikleri mücadeleden belli oluyor.

Gerçi Büyükşehir’in kapanma dedikoduları ayyukaya çıkartılırken, oyuncuların inanılmaz sevinci benim en büyük mutluluklarımdan birisi. Kadın voleybolcular ‘gerçek profesyonellik’ bu dercesine mücadelesini ortaya koyuyor.

İnanın Pazar akşama voleybola doydum desem yeri var.

Her zaman olduğu gibi bu mücadelede Bulgar Milli Emiliya Dimitrova ile uçan Hollandalı Anne Elise Buijs’ın savaşı şeklinde geçti.

İkisi de inanılmaz oynadı. İzlemeyenlerin voleybol adına çok şey kaçırdıklarını belirtmeden geçemeyeceğim.

Yaptıkları hücumlarda ne rakip blokları onları durdurabildi. Ne de savunmalardan top çıkartabildi. Maçın en skorer ismi Büyükşehir’den Dimitrova 27 sayı ile oldu. Nilüfer’in uçan Hollandalısı Buijs ise galibiyete 23 sayı ile katkı koydu.

Evet; Nilüfer Belediyespor, bu sezon izlediğim en istekli maçlarından birisini oynadı dersem abartmış olmam. Brezilya milli takımında da görev yapan orta oyuncu Ana Da Silva Carolina, ilk kez böylesine başarılı bir performans sergiledi.  Sambacı maçı 17 sayı ile noktalarken yüzde 60’mlık ortalama ile oynaması dikkat çekti.

Bursa Büyükşehir tamam Avrupa’dan yorgun döndü denilebilir. Yol yorgunluğunu üzerlerinden atamadı diye söylenebilir. Ancak 2 saati aşan mücadelede oyuncularının verdikleri mücadele üst düzeydeydi.

Servislerde, Nilüfer Belediyespor 9 hata yaparken, Büyükşehir Belediyesi ise 8 hata yaptı.

Şimdi iki takım 2 günlük aranın ardından karşı karşıya gelecekler. Şimdi maçlarda skor 1-1 oldu.

Mücadeleyi kazanacak taraf Halkbank-Beşiktaş maçında tur atlayan takım ile beşincilik, altıncılık mücadelesine çıkacak. Bir anlamda iki takım için de galibiyet demek, yeni sezonda Avrupa kantarına yeniden katılabilmek demek.

Cemal Ekentok / Bursa

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın