VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir’in büyüklüğü “

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir’in büyüklüğü “

Bir takım düşünün.

Aylar öncesinde satıldı, satılıyor dedikoduları ortaya çıkıyor.

Yönetimin kadın voleybol şubesini kapatma yolunda karar aldığı iddia ediliyor. Bu iddiayı bizlerden önce kasaplar, manavlar, berberler öğreniyor.

İşte böyle bir takımın bana göre çıkıp salonda mücadele etmesi gerçekten çok ama çok zor.

Gerçeği belirtmek gerekirse, son günlerde kadın voleybol takımının haklarının Samsun Belediye Anakent ile Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, hatta finallere veda eden Manisa Büyükşehir  Belediyespor‘ un alma girişimleri olduğunu, pazarlıkların yapıldığını duyuyorum.

Hatta biraz ileriye gideyim, bazı kişilere yeni sezonda programımızda sen yoksun, kendine kulüp bul diye söyleniyor.

Tüm bu olumsuzluklara karşın, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı ne yapıyor derseniz;

Ligde yine Avrupa’ya çıkmanın eşiğinde. Beşincilik için Nilüfer Belediyespor ile Pazar günü 17.30’da rövanş oynayacak. O maçı kazanması demek, Büyükşehir’in yeni sezonda Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmesi demek.

Bence en büyük başarı ise, voleybolcuların Challenge Kupası’nda üçüncü kez final oynama ve bu kupayı üçüncü kez alarak Türkiye Kadın Voleybol Tarihine adını altın harflerle yazdıracak. Çünkü bu kupada Türkiye’deki kulüplerimiz bu kupada sadece birer kez şampiyon olabilmişlerdi.

Kupaya ulaşabilir mi diyecek olursanız, ben inanıyorum. Gerçi yeni yönetim bu takıma güvenmese de bu altın yürekli kızlar yine inanılmazı başarır ve isimlerinin voleybol tarihine altın harflerle yazdırır.

RAKAMLARA ALDIRMAYIN

Bursa Büyükşehir Beylediyespor Kulübü’nün maliyetiyle giderleriyle ilgili yazılar okuyorum. Bu rakamlar bana göre inandırıcı gelmiyor. Birileri yanlış rakamlar uçuruyor. Burası resmi bir kurum. Ve Spor AŞ. Burada her şey kayıt altındadır. Galiba herkes şubenin kapatılması için spor yazarlarını da kullanmaya başladı. Bence en büyük tehlike bu.

İnanıyorum, her gazeteci istediğini yazabilir. Ancak suçlanan insanlardan da bir görüş alınıp yazılmaz mı? Kırk yıllık arkadaşım belki bana kızıp sitem edecek ama gazeteciliğin de basit bir kuralı bu.

Ben rakamları sorumlu kişiye sorduğumda, öyle olmadığını, borcun söylendiği gibi olmadığını bizzat çok çok altında olduğunu, bizzat kulaklarımla duydum. Birde aldığı ücretin yazıldığı gibi değil, yarısı kadar olduğunu da öğrendim.

BENCE BURSASPOR’A YAKIŞIR

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetimi kapatma kararını almış. Ancak son noktayı tabii ki Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda kulüp başkanı olan Alinur Aktaş koyacak. O da sezonun bitmesini bekliyor. Bittikten sonra kararını vereceğini bana BGC ziyaretindeki kısa sohbetimizde söylemişti.

Ben bu takımın Samsun, Balıkesir, Manisa gibi şehirlere verilmesine karşıyım.

Bursa, Türkiye’de kadın voleybolunun önemli bir merkezlerinden birisi. En üst ligde 2 takımla temsil ediliyor. O nedenle ben şayet kapatma kararını Alinur Aktaş onaylarsa, bu takımın tüm hakları Bursaspor Yüksekoba’ya verilmeli.

Bursaspor Yüksekoba’ya Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele etmek yakışır. Ben inanıyorum ki böyle çok iddialı değil, mütevazi bir takım kurup ile yine ilk beş, altı içerisinde kalabilmek te hayal olmaz. İddia ve naklen yayınlardan alınacak gelirleri düşünürsek, birde buna bir iki sağlam sponsor eklersek, Filenin Timsahı inanın büyük başarılara Cengiz Göllü Salonu’nda o inanılmaz taraftarıyla imza atar.

Ben Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi Süper Lig takımlarının mücadele ettiği bir ligde Bursaspor’un da olmasını yürekten arzuluyorum.

İnşallah bu dileğim gerçekleşir.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın