VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir şaşırttı. “

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir şaşırttı. “

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk yarı, hafta arasında yapılan maçlarla tamamlandı. Kaliteli yabancısının bol olduğu ligimize şimdiler ‘Noel’ tatili nedeniyle ara verildi.

Evet Takımlar ilk sınavlarını da Kupa Voley’de kadınlarımızın rakipleri belli oldu. Kısa bir tatilin ardından takımlar 16 Aralık’ta oynanacak ilk 19 Aralık’taki rövanş maçlarının hazırlıklarına başlayacak. Yerliler daha kısa süre tatil yaparken. Yabancıların her zamanki gibi uzun olacak.

Bursa’yı Sultan Ligi’nde temsil eden iki güzide kulübümüz var. Bunlar 11 maçlık ilk yarı maratonun da ne yaptılar bunu değerlendirmeye çalışacağım. İlk değerlendirmem Bursa Büyükşehir Belediyespor ile ilgili olacak.

Bursa BüyükşehirBelediyespor Türkiye’ye iki kez CEV Challenge Kupası’nı kazandıran takım olarak tarihe geçmeyi başarmıştı. Yeni sezona başlarken hedef rotayı beşincilikten çıkartıp, dördüncü basamak olarak ve Challenge Kupası’nı bir kez daha kazanmaktı.

Bunun için kollar sıvanmış, geçtiğimiz sezondan birkaç oyuncu  alt yapıdan gelen libero Aylin Sarıoğlu, gençler Yaren Hatipoğlu, Nurhan İnce, Merve İkbal Albayrak ile Fatma Yıldırım kadroda kalmıştı. Alt yapıdan Aslı Tecimer ise A kadroya alındı.

Bursaspor Yüksekoba’ya destek veren Büyükşehir Belediyespor, Nikalina’yı 1 yıllığına kiraladı. Genç oyuncularının 1.Lig deneyimi yaşaması amacıyla Yaren ile Nuran da çifte lisansla Filenin Timsahı’na gönderildi.

Kadro gerçekten baştan sona yenilendi.

Yenilenen bu kadrodan herkes yeni sezonda büyük işlere imza atması ve dördüncü basamağa oturmasını bekliyordu. Ancak olmadı.

Brezilyalı Baş antrenörü Angelo Vercesi ile yolan çıkan Bursa Büyükşehir Belediyespor, 11 maçlık ilk yarıda hayal kırıklığı yaratan bir performans ortaya koydu. Yeşil beyazlılar bu maçlarda 4 galibiyet 7 yenilgi alırken, özellikle ligin deneyimsiz takımlarına yenilmeleri büyük şaşkınlık yarattı.

Evet takıma yeni katılan isimler Ergül Eroğlu, Gizem Karadayı (Galatasaray’a gitti), LeysCharlotte, BelienYvon, AleksandraBeytsenko, pasörler Nilay Karaağaç, Cansu Aydınoğulları, EmiliyaDimitrova izlediğim maçlarda inanın vasatın üzerine çıkamadılar.

Bu sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-2 yenilmesine karşın sergilediği performansla Eczacıbaşı maçında ayakta alkışladım. Bunun en büyük nedenlerinden biri olarak yenilenen kadronun uyum sorununu atlatması olarak yorumladım.

Şunu unutmamak gerekir, hem zaman ligin ikinci yarısı sıkıntılı geçer. Özellikle bu sezon beşinci sıra için bir çok takım aday. Bu ligde her kez her takımı yenebilir. Şimdi de hem lig, hem Avrupa, hem kupa maçları oynanacak.

O nedenle Bursa Büyükşehir Belediyespor, sezon başındaki hedefini yakalayabilmesi, hedefine yürüyebilmesi için ikinci yarıda ilk yarıdaki gibi cömert olmamalı ve gerçek gücünü sahaya yansıtmalı.

Büyükşehir’in Sultanları bunu gerçekleştiremezse inanın işi çok zor olur. Gönlüm yeşil beyazlıları ligin dördüncü sırasında görmek istiyor. Bunu başaracak olan yine onlar. Ben güveniyorum, onlar da kendilerine güvensinler, başarı çok uzak olmaz.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın