VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir başaramadı.”

Cemal Ekentok, ” Büyükşehir başaramadı.”

Bursa Büyükşehir Belediyespor, dördüncü sırada yer alan ve Galatasaray’ı konuk etti.

Gerçekten kadro kalitesi daha yüksek oyunculardan kurulu olan ve Avrupa’da başarılı bir çizgi yakalayan Galatasaray karşısında Bursa Büyükşehir Belediyespor’un neler vereceğini görecektik.

Bu karşılaşma bir anlamda Bursa ekibinin dördüncülük yarışındaki en büyük rakibi olan Galatasaray’ı yenmesi halinde, rakibiyle arasındaki puan farkını kapatacaktı. Hatta kalan maçlar için de bir avantaj elde etmiş olacaktı. Ama basamak atlama maçı daha önceki yıllarda olduğu gibi yine arzulandığı gibi bitmedi.

Gerçekten temposu, kalitesi yüksek bir karşılaşma izledik. Kaçan servislerin maçın kaderini çizdiğini düşünürken bu kez maçın seyirini smaçörlerin yanı sıra blokörlerde belirledi.

Evet üç günde birbirinden zorlu üçüncü maçını oynayan Bursa ekibinde çift hanelerde sayı üretebilen tek isim Bulgar oyuncu Emiliya Dimitrova oldu. Dimitrova 19 sayı ile oynarken iki servis hatası yaparken 3 ace yapması dikkat çekti. Büyükşehir’de çift hanelere ulaşan başka oyuncu yoktu. Leys ile Belien 9’ar sayı ile tamamladı.

Galatasaray’a gelecek olursak tam dört oyuncu çift hanelerde sayı kazandırdı.  En skorer isim Neslihan (22) olurken onu Kosheleva (19), Rabadzhieva (13) ve Ruseva (10) izledi. Ayrıca Bulgar oyuncu Ruseva tam 7 kez blok yaparken maçın en çok blok yapan ismi oldu.

Bana göre Bursa Büyükşehir Belediyespor’un en büyük kaybı ikinci ve dördüncü setlerde kaçırdığı servisler iki kritik setin kaybedilmesine neden oldu. Ancak maçın en başarılı ismi 19 sayı ile oynayan ve her alandan smaç yapan Tatiana Kosheleva’ydı.

Şimdi yeşil beyazlıların 11 Şubat’ta Bursa derbisinden Nilüfer Belediyespor ile zorlu bir Bursa derbisi sınavı olacak. Ancak bu karşılaşma öncesi Bursa Büyükşehir Belediyespor, hafta arasında 7 Şubat’ta CEV Challenge Kupası’nda 8’li finallere kalabilmek için Cherleroi Volley’i konuk edecek. Yeşil beyazlılar Belçika’daki ilk maçı 3-0 kazanarak büyük avantaj yakalamıştı.

BURSASPOR YÜKSEKOBA AVANTAJ KAÇIRDI

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde sona gelinirken, Bursaspor Yüksekoba, Eskişehir temsilcisi Anadolu Üniversitesi karşısında 3-2 yenmesine karşın beklemediği bir puan kaybı yaşadı. Rakibi karşısında inanılmaz bir ilk set oynayan Filenin Timsahı sonraki iki setteki performansıyla büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

2-1 geriye düşen Bursaspor Yüksekoba, daha sonra toparlandı ve rakibinin Brezilyalı smaçörünü bloklarla durdurunca iki kritik seti kazandı ve dördüncü sıradaki yerini korumuş oldu. Oysa yeşil beyazlılar bu maçta puan kaybı yaşamamış olsaydı, Pursaklar Belediyespor ile arasındaki puan farkını daha da açmış olacaktı.

Önemli olan bundan sonra puan kaybetmeden ilk dört içerisindeki yerini korumak olması Bursaspor Yüksekoba’nın.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın