VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Bursaspor’un altın kızları “

Cemal Ekentok, ” Bursaspor’un altın kızları “

Bursaspor’da amatör branşlar ve kulüp personelinde büyük sorunlar yaşanıyor.

Üçüncü aya girdiler, hem personel, hem da basketbol ile voleybolcular hala maaşlarını alamadılar.

Kimileri kiralarını ödeyemiyor diye evlerinden çıkartıldılar. Borç paralarla yaşamlarını sürdürdüler. Antrenörlerin ayarladıkları evlerde kalmaya başladılar. Ben hem inanılmaz işlere imza atan hem basketbolcuları, hem de kadın voleybolcularımızı ayakta alkışlıyor ve ‘Yüreklerinize sağlık, bileklerine sağlık’ diyorum.

Bence bütün Bursa bu isimsiz kahramanların önünde saygı ile eğilmeli. Bence önemli kuruluşlar bu sporcuların maddi sorunlarını çözebilmek için el ele vermeli. Her şeyden önemlisi bu aslan yüreklilerin maçlarında tribünler dolmalı, bugünkü gibi boş kalmamalı.

Cengiz Göllü Salonu’nda son yıllarda böylesine muhteşem bir geri dönüşe şahit olmamıştım. Ne Vestel Venus Sultanlar Ligi, ne de Kadınlar 1. Lig’de.

Filenin Timsahları, Ankara’da hakemler tarafından doğranmanın şokunu üzerlerinden atmadıkları ilk iki setteki inanılmaz kötü performanslarından belli oluyordu.

Ne oldu ise üçüncü sette oldu. Nuran’ın iyi konsantre olması, savunmadan Yaren ve liberoların inanılmaz toplar çıkartmaları, Nikalina, Vera ve Ajlan’ın smaçları Bursaspor Yüksekoba’yı kendisine getirdi. Alınan set molleri biraz olsun düzeltti.

Tribünde 5 inanılmaz taraftar vardı. İnanın kaybedilen ilk iki sette bile onların alkışları ve destekleri vardı. Dördüncü set moralli başladı. Hatalar yapılmadı dersem Bursaspor Yüksekoba’da abartmış olurum. Ama tecrübeliler sahne aldı ve set alındı,

Tie-Break gerçekten herkesin benim bile nefesimi kesti. O ne mücadeleydi öyle. İBA Kimya TED Ankara Kolejliler maçı kazanmak için tam 6 kez maç sayısı attı. Hepsini Bursaspor Yüksekoba hem blok hem de smaçlarında eriyip gitti.

Nefeslerin tutulduğu son bölümü Bursaspor Yüksekoba 21-19 alındığında salonda müthiş bir ambiyans oluştu. Filenin Timsahları’ndaki sevinç gerçekten görülmeye değerdi. Son topun ölmesiyle birlikte tüm kızlar sevinçten havadaydı, az sayıdaki taraftarla birlikte.

Güzel bir maçtı. 2,5 saati aşan bir sürede bitti. Ancak şunu lig maçlarında gözlemliyorum. MHK ve İl Hakem kurulları hakem seminerlerinde özellikle yardımcı hakemlerin eğitimlerine ağırlık vermeli.

Bu eğitimler yapıldıktan sonra zaten üst düzeyde olan Bursa hakemliğinin daha da yukarılara tırmanacağından hiç ama hiç şüphem yok.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın