VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Bursa’ da Tecrübe Kazandı “

Cemal Ekentok, ” Bursa’ da Tecrübe Kazandı “

Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Nilüfer Belediyespor, dünkü derbine bu sezon tam beşinci kez karşı karşıya geldi.

Kazanan bir anlamda yeni sezonda Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil edecekti.

O nedenle stresi bol, heyecanı ve temposu yüksek bir karşılaşma izledim.

Cengiz Göllü Salonu ilk kez bu sezon böylesine dolu.

Müthiş bir destek var. Salonun büyük bir bölümü Nilüfer Belediyespor’u destekliyor. Salonda Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne destekleyen 5 taraftar var. Ama onlarda koskoca salonu susturdular dersem inanın abartmamış olurum.

Bursa’da kadın voleybolunun geldiği son noktayı dün bir kez daha izleyince gerçekten bu kent için büyük gurur duydum.

Hem Nilüfer Belediyespor, hem de Bursa Büyükşehir Belediyesporlu voleybolcular inanılmaz bir oyun ortaya koydu. Dört setlik maç iki saati aşan sürede noktalandı. 17.30’da başladı, hakem Sadettin Deneri son düdüğü çaldığında saat 20.00’yi geçiyordu.

Gerçekten o inanılmaz rallileri izlerken benim bile nefesim kesildi.

Evet;

Nilüfer Belediyespor maçı kazanabilmek için eline öyle fırsatlar yakaladı ki inanın saymakla bitmez.

Mesela birinci ve ikinci setlerde seti kazanabilmek için Nilüfer Belediyesporlu oyuncular fırsatlar buldu. Ancak bu bölümlerde tecrübe kazandı.

Bana göre de maçın özeti buydu.

Nilüfer Belediyespor gerçekten Avrupa’ya gidebilmek için çok istedi. Ama olmadı. Basit hatalar yaptılar. Onlar da pahalıya patladı.

Büyükşehir’in tecrübeli isimleri maça ağırlığını koydu. Libero Aylin Sarıoğlu inanılmaz toplar çıkarttı. Sadece Aylin mi. Diğerleri de ona ayak uydurdu. Herkes savunma yapabilmek için olağanüstü çaba ortaya koydu. Smaçlarıyla dikkat çeken Fatma Yıldırım, Leys ve Beilen savunmada inanılmaz işler yaptılar.

Maçın rakamlarına gelecek olursam;

Pazar günkü maç Dimitrova ile Buijs arasında geçmişti. Dün de öyle oldu. Ama bu kez Dimitrova her yerden vurdu. Önünde ne blok durdu, ne de başka bir şey. Maçı tam 26 sayı ile tamamladı.

Nilüfer’in uçan Hollandalısı Buijs ise maçı 22 sayı ile tamamladı. Ama Buijs’e diğer arkadaşları ona ayak uyduramadı. Carolina 10 sayılık katkı koyarken, Selin Hazal ise 12 sayısı galibiyet için yeterli olamadı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’da ise Charlotte Leys 15 sayıya ulaşırken, Fatma Yıldırım ile Belien 10’ar sayı ile maçı tamamlarken çift hanelere ulaşan isimler oldu takımları adına.

Pazar günü oynanan maçın aksine iki takımda bu kez bloklarda istenilen sayılara ulaşamadı. Hollandalı Buijs 3 blok yaparken, Nilüfer 5 blok, Büyükşehir ise sadece 4 blok yaptı.

Yani güzel bir maç izledim.

Her iki takım oyuncularına sahadaki mücadeleleri için teşekkür ediyorum.

Şimdi Bursa Büyükşehir Belediyespor beşincilik için Beşiktaş ile karşılaşacak. Nilüfer Belediyespor ise yedincilik için Halkbankla mücadele edecek.

Yine Cengiz Göllü’de güzel maçlara tanıklık edeceğimizden hiç şüphem yok.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın