VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Bursa Büyükşehir dersini almış.”

Cemal Ekentok, ” Bursa Büyükşehir dersini almış.”

Bursa Büyükşehir Belediyespor, hafta arasında İstanbul’da Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin yeni takımı Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas karşısında aldığı 3-2’lik yenilgiden kendisine önemli dersler çıkartmış. Bunu Beşiktaş karşısında, yakından gözlemleme fırsatı buldum.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz hafta Seramiksan’ı 3-0 gibi net skorla yenen Beşiktaş karşısında bloklarda, hücumda ve arkadan top çıkartmada başarılı bir performans ortaya koydu. Dört yabancısını da kullanan Beşiktaş karşısında, özellikle bloklarda Dimitrova (5), Ergül (4) Kartıml’ın hücum silahları olan Ceylan, Tokarska, Alesia’ya adeta birer duvar örerek şans tanımadı.

Yeşil Beyazlılar, bu maçta 3 servis hatası, 7 servis karşılama hatası yaparken, diğer maçlarına oranla servis karşılama hatalarının azaldığını görmek Büyükşehir adına sevindirici bir gelişme oldu.  Hücumda Bulgar Milli oyuncu Emiliya Dimitrova yine takımın en skorer ismiydi. Tam 14 sayı ile oynayan Dimitrova’yı 10 sayı ile Ergül Eroğlu, 9’ar sayı ile Fatma Yıldırım ve Hollandalı Yvon Belein ve 8 sayı kazandıran Charlotte Leystakip etti.

Bursa ekibinin tecrübeli Brezilyalı baş antrenör Angelo Vercesi ilk sette müthiş etkili olan ve oyunu sürekli domine eden ilk altısını bozmadı. Zaman zaman tecrübeli oyuncuları İkbal Albayrak ve pasörNilay Karaağaç’a şans verdi. Bu isimler ise oyuna yaptıkları katkılarla alkış aldılar.

Bu arada Büyükşehir için sevindirici bir gelişme olarak daha az servis kaçırdıklarını söyleyebilirim. Beşiktaş karşısında Fatma, Beijen ve Leys birer kez servis hatası yaptılar. Büyükşehir’in 3 servis hatası karşısında rakibi Beşiktaş ise tam 12 kez servis hatası yapması dikkat çekti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, çekinerek çıktığı Beşiktaş karşısında net bir galibiyete imza atarken, dördüncü sıradaki yerini ise korumayı başardı. Yeşil beyazlılar, şimdi hafta sonunda İstanbul’da geçen yılın finalisti Galatasaray ile kritik maça çıkacak. Bu maçın sonucu Büyükşehir’in rotasını belli edecek.

Birde takımlar için sevindirici bir olay ise üç gün ara ile maç oynamayacak olmaları. En azından oyuncular, maçlar ve seyahatler nedeniyle yorgun olarak mücadele etmeyecekler. Bu durum ben inanıyorum ki sporcuların performanslarını olumlu yönde etkiler.

Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın