VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Boskoviç farkı”

Cemal Ekentok, ” Boskoviç farkı”

Bursa Büyükşehir Belediyespor, salonda gerçekten bugün çok güzel işlere imza attı.

Evet, 3-2 yenilen bir takım nasıl güzel işler yaptı diye sorduğunuz da vereceğim cevap şu olur.

Evet rakip bu yılın şampiyonluğun favorisi.

Kadrosu dünya yıldızlarıyla dolduran bir takım.

Türkiye A Milli takım oyuncularıMeliha, Hande, Büşra,Ezgi’nin yanı sıra Avrupa’nın yıldızları da burada.  Sırbistan Milli Takımı’nın yıldızı sayı makinasıBoskoviç,Amerika Milli Takım oyuncuları Adams ve Jordan Larson.

Bunlar karşısında Bursa Büyükşehir Belediyespor ezilmeden mücadaleetti. Hatta, maçı kazanabilecek şansları yakaladı.  Bunları şöhretler topluluğu karşısında sürdüremedi. İnanın son darbeyi indirecek smaçları yapamadı. Larson ve Adams’ın bloklarına takıldı.

Maçın tartışmasız isimleri Eczacıbaşı’nın Sırp Yıldızı TijanaBoskoviç müthiş oynadı. Gerçekten Sırp yıldızı durdurabilmek çok zor. Karşılaşmayı tam 30 sayı ile tamamladı. Amerikalı Adams 21, Larson ise17 sayı ile galibiyete katkı koyan isimlerdi. Diğerlerinin aldığı sayılar ise Büyükşehirlilerin oyuncularına yaklaşamadı bile.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, yenilmesine karşın bugünkü mücadelesi ile gerçekten ayakta alkışlanması gerekiyor. Yenildiler ama, ligin zirvesinde yer alan takımdan puanı söke söke aldılar. Takımın en skorer ise 19 sayı ile Hollandalı YvonBelien oldu. Bulgar Dimitrova 15, Fatma Yıldırım 13, Belçikalı Leys ise 10 sayı ile oynadı.

Sonuç olarak Bursa Büyükşehir Belediyespor, yenilmesine karşın, beşincilik yarışında bana göre önemli bir adım attı. Gerçekten şöhretler topluluğu Eczacıbaşı Vitra karşısında verilen mücadele ayakta alkışlanacak güzellikteydi.

Keşke takımı ateşleyecek taraftarlar tribünlerler olsaydı. Liseöğrencileri yerine tezahürat yapıbilecek taraftarlar topluluğu ile Bursa Büyükşehir Belediyespor gerçekten tarihi bir skora imza atabilirdi.

Bizlere gerçek bir voleybol ziyafetiyaşatan her iki takım oyuncularına, antrenörlerine teşekkür ediyorum.

Cemal Ekentık / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın