VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Avrupalı Bursa Büyükşehir “

Cemal Ekentok, ” Avrupalı Bursa Büyükşehir “

CEV Challenge Kupası’nı son üç yılda iki kez Türkiye’ye kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyespor, bu kupanın gerçekten ülkemizde gediklisi olup, en sonuna kadar kovalamayı başaran tek takım.

Büyük başarılara imza attı. Geride bıraktığımız sezon bu kupayı Türkiye’ye kazandırırken bir ilke imzasını atmış ve bu kupayı iki kez kazanan ülkemizdeki ilk takım olmuştu.

Şimdi üçüncüsünü kazanabilmek için yola çıktı yeşil beyazlılar.

Geçen yılın şampiyonu olmaları nedeniyle üçüncü turdan mücadeleye başladı Bursa temsilcisi.

Rakip Lüksemburg’tan RSR Walfer. Bana göre Bursaspor Yüksekoba’nın yer aldığı 1. Lig’de bile düşmeme mücadelesi içerisinde olacak bir takım. Bu da Türk voleybolunun kalitesinin gerçekten çok yüksek olduğunu da ispatlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Baş antrenörü Brezilyalı Angelo Vercesi ilk maç sonrasında genç oyuncularına rövanşta şans verdi. Takımın ağır topları sahada ter bile atmadı. Leys, Fatma Yıldırım, pasör Nilay Karaağaç hiç süre almadı. Almalarına gerek bile görülmedi. Ergül Avcı ile Belein zaman zaman oynadı.

Vercesi sadece Fenerbahçe ile yapılan lig maçında az süre alan Bulgar oyuncu Emiliya Dimitrova’yı üç set boyunca değiştirmeden oynattı. İkbal, Genç Yaren, Nuran başarılı bir şekilde katkı verdi. Alt yapıdan gelen genç oyuncu Aslı Tecimer’i ilk kez libero olarak bu maçta izleme fırsatı bulabildik.

Şimdi Bursa Büyükşehir Belediyespor’un CEV Challenge Kupası’nda 8’lı turdaki rakibi büyük bir olasılıkla Belçika temsilcisi Charleoi Volley olacak. Ancak Barcelona evinde sürpriz yapıp maçı 3-0 veya 3-1 kazanırsa altın setle Büyükşehir’in rakibi netleşecek. Ancak ibre Charleoi Volley’den yana diyebilirim.

Sanırım finale giden yolda en zorlu rakip te Belçika temsilcisi olacak. Ancak Bursa ekibi seyircisiyle buluşup, bütünleşirse sanıyorum hedefine doğru emin adımlarla ilerlerler.

Maçın rakamlarına baktığımızda İkbal 13 sayı ile maçın en başarılı ismiydi. Onu 11 sayı ile Yaren, 10 sayı ile Bytsenko takip etti. İkbal ayrıca yaptığı 3 blokla ise başarısını taçlandıran isim oldu.

Cemal Ekentok / Bursa 7 Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın