VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Alkışlar Bursaspor Yüksekoba’ya “

Cemal Ekentok, ” Alkışlar Bursaspor Yüksekoba’ya “

Bursaspor Yüksekoba, bana göre bu ligin imkansızlıklar içerisinde en iyisini yapan ve harikalar yaratan bir takım diyebilirim.

Aylardır maaş alamıyorlar ama sahada başarılı olabilmek için inanın yüreklerini sahaya koyuyorlar. Ben öncelikle Bolu Belediyespor gibi yüksek bütçe ile oluşturulan, deneyimli bir takımı yenen Filenin Timsahlarını yürekten alkışlıyorum.

Sadece yöneticilerinin değil, taraftarlarının da unuttuğu Filenin Timsahı beşinci maçından da galibiyetle ayrılarak ilk dört içerisinde yer almanın önemli olduğu grup elemelerinde yenilgisiz olarak yoluna devam ediyor.

3-2 biten ve iki saati aşan bir mücadelenin ortaya konduğu Bolu Belediyespor karşılaşmasına gelecek olursak;

Bursaspor Yüksekoba ilk iki sette gerçekten çok ama çok iyi mücadele etti. Bunda en büyük etken pasör İrem Öztürk’ün takımını çok iyi yönlendirmesinin yanı sıra oynayan her oyuncunun inanılmaz mücadele ortaya koymasıydı.

Baş antrenörEmin İmen, dar ve eksik olan oyuncu kadrosunu en iyi şekilde değerlendirdi.Vera Klimovich, Nikalina Bashmakova, Ajlan Gölleroğlu, Yaren Hatipoğlu, Nurhan İnce hem hücumlarda hem de bloklarla rakiplerine geçit vermedi. Buna birde libero Esra Tınığ’ın çıkardığı inanılmaz topları da eklemek gerekiyor.

Bolu Belediyespor’u değerlendirecek olarsam, müthiş bir kadro zenginliğine sahip. Yeşil beyazlı ekibin baş antrenörü tecrübeli bir isim Gökhan Çokşen. Gökhan hoca zengin kadrosu iyi değerlendirip takımını sürekli diri tutmayı başardı. Tetyana ve Hannan gibi tecrübeli yabancıların yanında bu ligin tecrübeli isimleri eski Bursasporlu Dilara, Zülfiye, Miniriye, Berna ve Esma’yı çok iyi değerlendirdi.

Bursaspor Yüksekoba her oyuncunun büyük katkı koyduğu ilk iki seti 25-23 ve 25-21 kazanarak bir anda 2-0’lık üstünlüğü yakaladı. Ancak Bolu Belediyespor, müthiş bir üçüncü set oynadı. Hem hücumda, hem de savunmada olağan üstü işlere imza attı ve seti 11 sayılık üstünlükle 25-14 kazandı.

Dördüncü sette heyecan zirve yaptı. Son bölümünde sık sık maçın hakemi Şahin Kara’ya kararları nedeniyle itirazlar arttı. Arka oyuncunun iki kez blokta topa müdahale etmesi, pasörün topu taşımasına çalınmayan düdükler, hariçlerin dahil  itirazların doruğa çıkmasına neden oldu. Sonuçla Bolu Belediye seti 25-22 kazandı.

Tie-break seti gerçekten herkesin nefeslerini kesti. Karşılaşma iki takıma da gidip geldi. Ancak setin son bölümünde inanılmaz bir mücadele ortaya koyan Bursaspor  17-15 biten setle hak ettiği gibi galibiyete ulaştı. Maç sonu ise yeşil beyazlıların sevinci görülmeye değerdi.

Sezer Sezgin’ e Teşekkürler 

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan olumlu bir gelişmeden de söz etmek istiyorum. Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetici Sezer Sezgin, ilk kez elinde tatlısıyla antrenmana geldi. Onların morallenmelerini sağladı. Ardından, Bolu Belediyespor karşılaşmasını da izledi. Gördüğüm kadarıyla son setteki çekişme nedeniyle heyecandan yerinde duramayacak izledi.

Geçtiğimiz hafta eleştirdiğim yöneticiyi bu jesti ve takımını ilk kez de olsa izlemesini yürekten kutluyorum. Basketbol takımı gibi onlarda bu kulübün bir parçası. Bu çarkın içerisindeki önemli dişlilerden birisi. Lütfen onlara da hem taraftar, hem de yönetici bazında sahip çıkalım.

Üst üste iki deplasman

Bursaspor Yüksekoba,  B Grubu’nda 15 puanlı Ankara Karayolları’nın ardından 13 puanla ikinci sırada yer alıyor. Yeşil beyazlıların altıncı haftadaki rakibi geçtiğimiz Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne veda edenTrabzon İdman Ocağı olacak. Bursaspor Yüksekoba bir sonraki hafta ise Eskişehir deplasmanında Anadolu Üniversitesi ile karşılaşacak. Bu iki maçtan alınacak galibiyetler, Filenin Timsahı’ nın gruptaki rotasını ve hedefini belirleyecektir.

A. Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın