VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Alkışlar Bursaspor Yüksekoba’ ya ” 

Cemal Ekentok, ” Alkışlar Bursaspor Yüksekoba’ ya ” 

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde heyecan cumartesi günü yapılan maçlarla sona erdi.

Bursaspor yönetim kurulunun üvey evlat gözüyle baktığı, kadın voleybol takımı, sezon başındaki transferleriyle değil ilk dört içerisinde yer almak, direkt olarak düşmenin en büyük favorisiydi.

Emin İmen ve öğrencileri, Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan gelen Nikalina, baş antrenör Vercase’nin eşi Vera Klimovich, Yaren ve Nuran ile dört beş tık yukarıya çıktı.

Zorlu maçlar oynandı. İlk dörde girebilmek için Ankara takımlarıyla kıyasıya boğuştular. Ancak Pursaklar Voleybol İhtisas’a Başkent’te aldığı yenilgi sonrasında dördüncülük şansını yitirdi.

Oysa;

Kadın voleybol takımına Eczacıbaşı, Vakıfbank, Galatasaray gibi takımlarından genç oyuncularından yapılacak takviye veya çifte lisans ile takım arzulanan Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne yükselme yolunda büyük adım atardı.

Ama yönetim ne yaptı;

Voleybol hep son planda kaldı. Diğer salon sporu olan basketbola sponsoru sonrasında destekler yapıldı.

Oysa Bursa, Türkiye’nin en büyük sanayi kenti. Türkiye’nin en ünlü firmalarının fabrikaları Bursa’da. Hiç biri çıkıp ta Bursaspor kadın voleybol takımına sahip çıkamadı. Tek sahip çıkan Yüksekoba İnşaat oldu. İsim sponsoru oldu. Maddi destek verdi.

Ben Yüksekoba İnşaat sahibi eski yöneticilerden Halil Özyürek’i  yürekten kutluyorum. Tek Bursasporlu onlar çıktı.

Oysa Bursa’nın sembolü Teleferik AŞ var.

Birçok ünlü firmalar niçin destek vermediler, veremediler doğrusu merak içerisindeyim.

Bursaspor Yüksekoba deneyimli birçok takımı geride bırakarak, yine B Grubu’nda beşinci oldu. Gerçekten müthiş oyunlar oynadılar. Hakem oyunları özellikle Ankara’da olmasaydı, bu takım bugün herkesin gururu olacaktı. Düşmemek için kurulmasına karşın, final grubuna yükselmesiyle.

Ancak ben onlarla gurur duyuyorum.

Tüm Bursalılarda ayağa kalkarak, yokluk içerisinde, çeşitli imkansızlıklarla boğuşup, parasız pulsuz alın terlerini salona yansıtıp mücadele eden bu altın yürekli kızlarımızı ayağa kalkıp alkışlamalarını istiyorum.

Helal olsun Emin İmen..

Helal olsun Bursaspor Yüksekoba’nın teknik kadrosu ve sporcularına.

Cemal Ekentok / Bursa / voleybolunadresi.com

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın