VoleybolunAdresi.com

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediye silkeledi ama yıkamadı”

Cemal Ekentok, ” Nilüfer Belediye silkeledi ama yıkamadı”

Hafta arası mesaisinde Nilüfer Belediyespor, yeni baş antrenörü Alper Hamurcu ile ilk sınavını Fenerbahçe karşısında Bursa’da verdi.

Evet rakip güçlü.

Ligin üçüncü sırasında yer alıyor.

Tecrübeli oyuncuları var. Yani gücü belli.

Nilüfer Belediyespor’un bu maçı kazanabilmesi için oyuncularının olağanüstü mücadele ortaya koyması gerekiyordu.

İnanın oyuncular her şeylerini ortaya koydular. Öyle ki uzun süre geride kaldıkları ilk seti son bölümde akıllı hücumlarıyla 25-23 kazandı.

İkinci sette Fenerbahçe, Eda’nın  Jan de Brandt tarafından oyuna alınmasıyla birlikte bariz bir file üstü üstünlüğü ortaya çıktı. Bu seti sarı lacivertliler açık ara 15-25 alarak setleri 1-1’e getirdi.

Üçüncü set gerçekten nefesleri kesti.

Bursa’da böylesine çekişmeli bir sete ben Bursa’da ilk kez tanıklık ettim.

İki takımda tam 7’şer kez set sayısı atma fırsatını yakaladı.

Ancak bu bölümde oyuncu tercihleri ön plana çıktı.

Fenerbahçe, Bahar Guidetti’yi son bölümde sahaya sürdü.

Nilüfer Belediyespor’un tüm hamleleri ise geri tepti. Tecrübe ağır bastı ve 38 dakika süren mücadeleden gülerek ayrılan 34-32’lik skorla Fenerbahçe oldu.

Dördüncü set için söylenecek bir şey yok.

Güçleri tükenen Nilüfer Belediyespor, oyundan düştü seti 25-14 maçı ise 3-1 kaybetti.

Bana göre maçın sonucunu belirleyen antrenörlerin küçük dokunuşları oldu. Mesala Elif Boran kenarda kaldı. Etkili hücumlarıyla dikkat çeken Ceyda Aktaş bençte bekledi.

Bunlar benim maçla ilgili düşüncelerim.

Maçın rakamlarına gelecek olursak Nilüfer Belediyespor’un uçan Hollandalısı Buijs maçı 26 sayı, Brezilyalı Carolina 14, Elif Boran ise 10 sayı ile tamamladı. Bursa ekibinde orta oyuncu Carolina ise 3 blokla dikkat çekti.

Maçı Fenerbahçe’ye döndüren isimler ise 26 sayı ile oynayan Rahimova, 20 sayı ile oynayan Eda, 15 sayı ile Ezgi, 12 sayı ile Damla, 10 sayı ile Dicle Nur oldu. Damla yaptığı 4 blokla da maçta en çok blok yapan isim oldu.

BÜYÜKŞEHİR RAHAT KAZANDI

Ligin beşinci sırasına yerleşen ve üst üste galibiyet serisini 5 maça çıkartan Bursa Büyükşehir Belediyespor ise İstanbul’da Beşiktaş’ı 3-0 gibi net skorla geçti.

Yeşil beyazlılarda yine maçın yıldızı Bulgar hücumcu Dimitrova oldu. Dimitrova maçı 16 sayı ve yüzde yüzlük servis karşılama ile noktaladı. Hollandalı Beilen ise takımını kazandırdığı 11 sayının 6’sını bloktan getirmesi dikkat çekti.

Büyükşehir cumartesi günü Cengiz Göllü Salonu’nda dördüncü sırada yer alan Galatasaray’ı konuk edecek. Ondan önce ise Bursaspor Yüksekoba Anadolu Üniversitesi’ni konuk edecek. Yani cumartesi günü Bursa’da tam bir voleybol şöleni olacak.

Tüm Bursalıları salona beklemek iki takımında hakkı. Çünkü onların verecekleri destek ve alacakları galibiyetler Bursa voleybolu açısından çok önemli.

Cemal Ekentok / Bursa

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın