VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir Sultanları Avrupa Sınavında

Bursa Büyükşehir Sultanları Avrupa Sınavında

Bayanlar CEV Challenge Kupası’nın son şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyespor, 2018 CEV Challenge Kupası üçüncü tur rövanş maçında RSR Walfer’i konuk ediyor.

2018 Cev Challenge Kupası’na üçüncü turdan başlayan ve ilk maçında deplasmanda  3-0 gibi net skor elde  ederek tur adına önemli avantaj sağlayan  yeşil-beyazlılar, maçın rövanşında 10 Ocak Çarşamba günü kendi evinde RSR Walfer takımını konuk ediyor.

İlk olarak 2014 yılında avrupa kupalarına katılma başarısı gösteren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ,2015  ve 2017 yıllarında CEV Challenge Kupasını müzesine götürmüş, 2016 yılında da yarı finalde CSM Bükreş takımına elenerek kupaya veda etmişti.

Deplasmanda 3-0 kazanmalarının kendileri adına avantaj olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü baş antrenörü  Angelo Vercesi , tamamen kazanmak ve turu geçmek için odaklandıklarını  söylerken sözlerini şöyle sürdürdü , “Lüksemburg’dan avantajlı bir skorla döndük, burada alacağımız iki set bizim için yeterli  olacak ama biz iyi oyun sergileyerek kazanmak istiyoruz. Rakibimize saygı duyarak oynayacağız, onlar da kazanmak  ve turu geçmek için iyi mücadele orataya koyacaklar ama biz bu turu geçeceğiz ve önümüzdeki  turdaki rakibimizi geçmenin planlarını yapacağız” dedi.

Taraftarımızla başarılar kazanacağız

Salonda ki seyircilerin oyunu daha da güzelleştirdiğini ve dolu koltukların sporcuları motive ettiğinin de altını çizen Vercesi,  ” taraftar sporun olmazsa olmazı, onların salondaki varlığı bizlere artı motivasyon sağlıyor. Bu yıl evimizde oynayacağımız ilk avrupa kupası mücadelesi. Belki RSR Walfer takımını rahata geçeceğiz ama şampiyonluk yolunda zor müsabakalar oynayacağız. Zorlukları salonu dolduran sporseverlerle aşacağız. Yeni zaferleri onlarla kazanacağız. Vakti, imkanı olan herkesi   salona davet ediyorum” dedi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da  CEV Challenge Kupası’nı müzesine götürmek isteyen yeşil-beyazlılar üçüncü turun rövanşında 10 Ocak Çarşamba günü saat 18:00’da RSR Walfer takımı ile Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın