VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir Belediyespor’ un Sultanları Hedef Büyüttü

Bursa Büyükşehir Belediyespor’ un Sultanları Hedef Büyüttü 

Bursa Büyükşehir’in yenileri sezona umutla bakıyor. Takımın tecrübeli liberosu Gizem Karadayı, “Genç ve deneyimli oyuncularla harmanlanmış takımız. Henüz yolun başındayız” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde son yıllarda beşincilik yerini korurken, Türkiye’ yi Avrupa Kupalarında da başarıyla temsil ediyor.

Yeşil beyazlılar son üç yıl içerisinde CEV Challenge Kupası’nı iki kez Türkiye’ye getirerek bu kupada en başarılı Türk takımı olduğunu da ortaya koymuştu. Geçtiğimiz sezonki kadroda yer alan bir çok oyuncunun ayrılmak istemesi sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyespor, kadrosunu büyük ölçüde yenilemek için kolları sıvadı.

2.Başkan İlhan Satık, Voleybol Şubesi Koordinatörü Ersin Yılmaz, Voleybol Şube Sorumlusu Taha Aydın  geceli gündüzlü çalışmalar yaparak  yeni sezonda yeni başarılara yelken açabilmek için hummalı bir çalışma girdiler.

Yeni sezon çalışmalarına geçtiğimiz hafta başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un yeni transferleri yeni sezon öncesi görüşlerini açıklarken, umut dolu mesajlar verdiler.

Cansu Aydınoğulları,
“Yeniden Bursa’dayım ve bu yüzden çok mutluyum. Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Herşey gayet iyi gidiyor. Önümüzdeki hafta Çanakkale’e kampa gideceğiz orada çalışmalarımız devam edecek. Bu sezon yapabildiğimiz en iyisini yapmak istiyoruz. Bizlerde elimizden gelen en iyisini yapacağız.Daha Sonra sonucu hep beraber göreceğiz.”

Gizem Karadayı , 
“Çok genç ekibiz. Bir hafta oldu başlayalı. Arkadaşlarımız çok hevesli ve gerçekten hepsi pırlanta gibi. O yüzden onlarla birlikte olduğum için çok mutluyum. Ben de tecrübelerimi onlarla paylaşacağım.Takım için elimizden gelen en iyisini yaparak sezona devam edeceğiz. Bu sezonla ilgili bir şeyler söylemek için çok erken. Bir haftalık çalışma ile hiçbir şey belli olmaz. Daha aramıza katılacak üç oyuncu daha var. Ben şu anki uyumumuz çok iyi görüyorum. Çok tecrübeli arkadaşlarda var gençlerle ve tecrübeli arkadaşlarla birlikte güzel buyum yakalayarak bunu ileri doğru götüreceğiz. Sonuçta iki kez Avrupa şampiyonu olan bir Bursa ekibi var. Bizde bunu en iyi şekilde devam ettirmemiz lazım. Bize de bu yakışır. Geçen sene takımımız ligi beşinci bitirdi. Bizde bu seviyenin altına düşmek istemiyoruz. Taşıyabildiğimiz kadar yukarı taşımak istiyoruz. Güzel voleybol oynamak istiyoruz.”

Ergül Avcı,
“Güzel bir sezon bizi bekliyor. Şu an da ortamımız takımımız çok iyi. Güzel bir başlangıç yaptık. Güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bunun için çalışıyoruz zaten. Ben zaten Bursalıyım Bursa’yı seviyorum. Burada oynamak çok keyifli olacak. Taraftarlarımıza bu sezon güzel bir voleybol izlettirmek istiyoruz. Milli arkadaşlarımızın da katılmasıyla iyi yerlerde oluruz.”

Nilay Özdemir,
“Geçtiğimiz hafta antrenmanlara başladık. Genç bir ekibiz. Daha sonra aramıza katılacak olan üç yabancı oyuncumuz daha var. Onlarda genç oyuncular. Umarım güzel bir sezon geçer ve Bursa şehrini ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil ederiz. Antrenmanlara iyi bir şekilde başladık. Takımın uyumu  enerjisi hepsi yerli yerinde. Umarım sezona en iyi şekilde hazırlanıp ligde ve diğer kulvarlarda hedeflediğimiz sonuçları alırız.”

Aslı Tecimer,
“Kulübümüzün alt yapısından bu sezon A kadroya geldim. Şu an çok tecrübeli ablalarımla çalışacağım. Bu yüzden çok heyecanlıyım. Bir haftadır onlarla birlikteyim. Umarım güzel bir sezon geçer ve arzulanan yerlerde oluruz.” dedi.

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın