VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir Belediyespor Salona İndi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Salona İndi

Geçtiğimiz sezon CEV Challenge Kupası’nı kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon hazırlıkları için salona girdi ve çalışmaların startını verdi.

Baş antrenör Angelo Vercesi, eni sezonda eni hedefler için yola çıktıklarını belirterek, “Tecrübeli ve genç oyuncularımızla iyi yere gelmek istiyoruz” dedi.

Son dört yıldır Türkiye’yi Avrupa Kupaları’nda temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarına yenilenen kadrosula tesislerinde başladı. Yeni baş antrenör Brezilyalı Angelo Vercesi ile çalışmaların startını veren yeşil beyazlılar, ilk dördü zorlayabilmek, Avrupa’da ine şampiyon olabilmek için mücadele verecek.

İlk Turnuva Cengiz Göllü Voleybol Salonu’ nda

Bursa Büyükşehir Belediyespor 25-31 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de kondisyon kampı yapacak. Bursa’ya dönecek olan eşil beyazlı ekip 20 Eylül’e kadar hazırlıklarını burada sürdürecek. Büyükşehir Belediyespor 20-24 Elül’de  3.Cengiz Göllü Voleybol Turnuvası’nda Bulgaristan’ın Maritza, Rusya’nın Saratov, Seramiksan ve Nilüfer Belediyespor ile karşılaşacak.

Bulgaristan Plovdiv kentinde İlk kamp

Avrupa Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından yabancı oyuncuların da katılacağı son etap kampı için Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvada Maritza, Romanya’dan Dinamo Bükreş, CSM Bükreş, Yunanistan’ın Olympiakos ve Galatasaray’ın katılacağı turnuvada mücadele ederek, lig hazırlıklarını tamamlayacak.

Antrenör VERCESİ Umutlu konuştu 

Büyükşehir Belediyespor’un Brezilalı baş antrenörü Angelo Vercesi, “Güzel bir haftayı geride bıraktık. Takımdaki herkes motive. Tecrübeliler genç oyuncularımızla deneyimlerini paylaşıyorlar. Oyuncularımızdan ilk hafta için iyi geri dönüşler alıyorum. Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde geleneği olan ve çok güçlü ekipler var. Bunlar Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Galatasaray. Genellikle ilk 4 sırayı bu ekipler oluşturuyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak artık biz de büyük düşünüyoruz. Çünkü biz de büyük bir kulübüz. Şampiyon olmak istiyoruz ama bunun için çok fazla çalışmamız ve en iyisi olmamız lazım” diyerek konuşmasını şöle sürdürdü:

Vercesi, ” Avrupa’ yı düşünüyoruz “

“Biz sadece Türkiye Ligi’ için çalışmalarımızı sürdürmüyoruz. CEV Challenge Kupası ve Türkiye Kupası’nda da mücadele edeceğiz. Bunun için zorlu bir sezon olacak. İyi oyuncularımız var. Uluslar arası tecrübelere sahip oyuncular bize dahil oldu. Onlar da tecrübelerini sahaya yansıtacaklar. Alt yapıdan aramıza katılan, geçen yıllardan devam eden genç oyuncularımız var. Takım olarak iyi bir kombinasyon var. Başarı için çok çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.”

A.Cemal Ekentok / Bursa / Voleybolunadresi.com

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın