VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir Belediye ” Spora Destek Sürüyor “

Bursa Büyükşehir Belediye ” Spora Destek Sürüyor “

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Okul Sporları Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği ilk, orta ve lise öğrencilerine spor malzemesi yardımı bu sene de devam ediyor. Büyükşehir Belediyespor’un Fethiye’deki merkez yerleşkesinde yapılan törenle 175 ilkokul, 394 ortaokul ve 356 liseye spor malzemesi dağıtıldı. Malzemelerin teslim edilmesi için düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önümüzdeki dönemde spor etkinliklerini tabana yayarak daha da etkinleştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte gerçekleştirdiği okullarda spor etkinlikleri, bu sene de start aldı. Fethiye’deki Büyükşehir Belediyespor Kulübü merkezinde yapılan törenle hem şenlikler kapsamında müsabakalar gerçekleştirildi hem de okullara ihtiyaç duydukları spor malzemeleri teslim edildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyona; Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticileri ile çalışanlar da katıldı.

Spor tabana yayılıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tören başlangıcında yaptığı konuşmada, öğrencilere eğitim ve öğretim hayatları devam ederken en az 1 spor dalıyla profesyonel olarak uğraşmaları tavsiyesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki dönemde sporu tabana yaymak ve gençlerin bundan istifadesini sağlamak için hamleler yapacaklarını açıklayan Başkan Aktaş, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yaklaşık 252 bin öğrencinin okul sporları etkinliklerinden faydalanmasını planladıklarını belirtti. Etkinliklerin geleneksel hale geldiğini vurgulayan ve gençlere yönelik bu çalışmasından dolayı Büyükşehir Belediye eski Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Başkan Aktaş, “Bu sene ayrıca 175 ilkokul, 394 ortaokul ve 356 lisemize çeşitli seviyelerde malzeme desteğinde bulunacağız. Proje kapsamında inşallah fiziksel etkinlik ve oyun şenlikleri, futbol maratonu, satranç, mini voleybol ve basketbol şenlikleri, mini olimpiyatlar gerçekleştirilecek. Toplamda 925 okulumuza gerekli olan malzemeleri teslim edilmiş olacak” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın