VoleybolunAdresi.com

Başkan Tosun’dan Kulalı Voleybol Severlerle Müjde

Başkan Tosun’dan Kulalı Voleybol Severlerle Müjde

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi’nde mücadele eden Jeopark Kula Belediyespor’un, 7 Ocak’ta başlayacak ikinci devre maçlarının tümünü Kula’da oynayacağını açıkladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi’nde Manisa’yı tek başına temsil eden Jeopark Kula Belediyespor’un ligin ikinci devresi maçları için Kulalı voleybol severleri heyecanlandıracak açıklama Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’dan geldi. Başkan Tosun, tarihinde ilk defa Efeler Ligi’nde mücadele eden Jeopark Kula Belediyespor’un, ilk yarı maçlarının tümünü deplasmanda oynandığını hatırlattı. Jeopark Kula Belediyespor’un ikinci yarı maçlarının Kula’da oynanması için Türkiye Voleybol Federasyonu yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını belirten Başkan Tosun, Jeopark Kula Belediyespor’un ikinci yarı maçlarının tamamını Kula’da seyircisi önünde oynayacağının müjdesini verdi. 7 Ocak’ta 2018 başlayacak ve 11 haftadan oluşan ligin ikinci devresinde Jeopark Kula Belediyespor’un Efeler Ligi’ndeki köklü rakipleri Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Halkbank, Arkas, Ziraat Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediye, Afyon Belediye Yüntaş, İnegöl Belediyespor, Torul Gençlik, Maliye Piyango voleybol müsabakaları için Kula’ya gelecek.

Başkan Tosun; “En Büyük Desteğimiz Olan Seyircimiz Önünde Daha Güçlü Olacağız ”
Kula’yı voleybolda bir marka yapmak için çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı Kula Jeoparkı’nın adıyla voleybolda başarıyı hedeflediklerini söyledi. Başkan Tosun, “Jeopark Kula Belediyespor Erkek Voleybol takımımız geçtiğimiz yıl büyük bir başarı göstererek tarihinde ilk defa Efeler Ligi’ne yükseldi. Efeler Ligi bizim için yeni bir tecrübe ve Kula’nın adını en iyi şekilde duyurmak için büyük bir fırsat oldu. Yeni sezona başlarken mevcut salonumuzdaki eksikliklerden kaynaklı olarak ilk devrenin maçlarını deplasmanda oynadık. Kula’da voleybolu seven güçlü bir seyirci kitlemiz var. Ligin ikinci devresinde seyirci desteğini arkamıza almak ve rakip takımlar ile taraftarların ilçemize gelerek Kulamıza katma değer sağlaması için salonumuzdaki eksiklikleri giderdik. Bir diğer yandan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçemizde yapımı devam eden yeni Spor Kompleksi inşaatı da tüm hızıyla sürüyor. Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanımız Vedat Yılmaz’la birlikte maçlarımızı Kula’da oynamak için Türkiye Voleybol Federasyonu yetkilileri ile görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde ikinci yarı maçlarımızın tamamını Kula’da oynayacağız. Bu vesileyle Kula’ya verdikleri değerden dolayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı kıymetli hemşehrimiz Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Kulamıza hayırlı olsun tüm hemşerilerimizi ligin ikinci devre maçlarında takımımızın yanında olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın