VoleybolunAdresi.com

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, CEV Altın Avrupa Ligi’nde Sahne Alıyor

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, CEV Altın Avrupa Ligi’nde Sahne Alıyor

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, 2018 yılındaki ilk ciddi sınavını CEV Altın Avrupa Ligi’nde verecek.

B Grubu’nda Ukrayna, Hollanda ve Slovenya ile mücadele edecek olan Millilerimiz, toplam 6 ayaktan oluşan CEV Altın Avrupa Ligi’nin ilk haftasında, 20 Mayıs 2018 tarihinde Şanlıurfa’da 11 Nisan Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı karşılaşmada Ukrayna’yı konuk edecek. Müsabaka, saat 15.30’dan itibaren Çay TV‘den canlı olarak yayınlanacak.

Millerimizin, CEV Altın Avrupa Ligi’ndeki maç programı şu şekilde:

 20 Mayıs 2018, Pazar,
15.30 Türkiye – Ukrayna (Şanlıurfa/11 Nisan Spor Salonu – ÇAY TV)
23 Mayıs 2018, Çarşamba,
15.30 Türkiye – Hollanda (Van/Nurtatar Spor Salonu – ÇAY  TV)
27 Mayıs 2018, Pazar,
TSİ 19.00 Slovenya – Türkiye (Maribor/Dovrana Tabor)
30 Mayıs 2018, Çarşamba,
15.30 Türkiye – Slovenya (Samsun/Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu – ÇAY TV)
02 Haziran 2018, Cumartesi,
TSİ 18.00 Hollanda – Türkiye (Sliedrecht/Sporthal De Basis)
06 Haziran 2018, Çarşamba,
TSİ 20.00 Ukrayna – Türkiye (Ivana Frankivsk/Physical Education College)
13-14 Haziran 2018 Final Four,
Final Four müsabakaları, Çek Cumhuriyeti’nin Karlovy Vary şehrinde yapılacak.

Turnuva Statüsü:
Toplam 6 ayaktan oluşan ve 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak müsabakalar sonucunda gruplarında 1. olan takımlar ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke takımı, Final Four müsabakaları oynayacak.

A Erkek Milli Takımımızın, teknik kadrosu ve 20 kişilik aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

TEKNİK EKİP
ADI – SOYADI GÖREV
Nedim Özbey Başantrenör
Erkan Toğan Antrenör
Mert Karatop Yardımcı Antrenör
İlker Altan İstatistik Antrenörü
Yunus Ünver Kondisyoner
Abdullah Akay Fizyoterapist
Aziz Azad Dural Masör
OYUNCU ADI – SOYADI  TAKIMI POZİSYONU
Murat Yenipazar İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü Pasör
Oğulcan Yatkın Fenerbahçe Spor Kulübü Pasör
Muzaffer Yönet Arkas Spor Kulübü Pasör
Metin Toy Fenerbahçe Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Adis Lagumdzija Arkas Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Abdullah Çam Halkbank Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Beytullah Hatipoğlu Afyon Bld. Yüntaş Libero
Burak Mert Arkas Spor Kulübü Libero
Alperay Demirciler Halkbank Spor Kulübü Libero
Burutay Subaşı (Kaptan) Halkbank Spor Kulübü Smaçör
Gökhan Gökgöz Arkas Spor Kulübü Smaçör
Burak Baturalp Güngör İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü Smaçör
Yasin Aydın Galatasaray Spor Kulübü Smaçör
Yiğit Gülmezoğlu Arkas Spor Kulübü Smaçör
Marko Mert Matic Arkas Spor Kulübü Orta Oyuncu
Faik Samet Güneş Halkbank Spor Kulübü Orta Oyuncu
Vahit Emre Savaş Ziraat Bankası Spor Kulübü Orta Oyuncu
Koray Şahin Ziraat Bankası Spor Kulübü Orta Oyuncu
Hakkı Çapkınoğlu Halkbank Spor Kulübü Orta Oyuncu
Mustafa Koç Arkas Spor Kulübü O

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın