VoleybolunAdresi.com

Eczacıbaşı Spor Kulübü,2. Ailemle Voleybol Şenliği’ni Bursa’da gerçekleştirdi

Eczacıbaşı Spor Kulübü,2. Ailemle Voleybol Şenliği’ni Bursa’da gerçekleştirdi

 Geleceğe Smaç projesi ile binlerce çocuğa spor kültürü kazandırmak ve geleceğin yıldızlarını keşfetmek üzere yola çıkan Eczacıbaşı, 2. Ailemle Voleybol Şenliği’ni 6-12 yaş arasındaki öğrenciler ve ailelerinin katılımı ile Bursa’da gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü, çocukların erken yaşlarda voleybola başlamasında en önemli etken olan aileleri bu projeye kazandırmak üzere İstanbul, Bursa ve İzmir  kampüslerindeki voleybol okulu öğrencilerini aileleri ile birlikte Bursa’da buluşturdu.

19-20-21 Mayısta Era Koleji Spor Salonu’nda anne, baba ve öğrencilerin oluşturduğu takımlar ile Aile Maçları, sadece anne ve babaların oluşturduğu takımlar ile Park Voleybolu maçları ve sadece öğrencilerden oluşan takımlarla Dön Kazan Voleybol ve Mini Voleybol maçları oynandı.

Uzun yıllar Eczacıbaşı’nda forma giymiş olan NataliaHanikoğlu ve Mesude Atılgan 19 Mayısta şenliği ziyaret ederek öğrenciler ve aileleri ile birlikte anı fotoğrafları çektirdiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına voleybol maçları ile başlayan aileler, geceyi çocukları ile birlikte “vals yaparak” sürdürdüler. Atatürk’ün de çok sevdiği danslardan biri olan valsi dans hocası eşliğinde öğrenen aileler, hareketli parçalar ve dans figürleri ile eğlenmeye devam ettiler.

20 Mayıs’taki serbest programın ardından, şenliğin son gününde yine maçlar yapan aileler, şenliği dev topla oynayarak sonlandırdılar.

Eczacıbaşı 2. Ailemle Voleybol Şenliği’nde bir yandan öğrencilerin kaynaşması, ailelerin birbirleri ile tanışması ve hep birlikte spor yapmanın keyfine varılması sağlanırken, bir yandan da öğrencilerin gelecek yıllarda katılacakları takım kamplarına hazırlanması hedefleniyor.

Alt yapı çalışmalarını tüm Türkiye’ye yayma amacıyla başlatılan Geleceğe Smaç projesinin ilk yılında toplam 1200 voleybol okulu öğrencisi ve gelişim takımı sporcusuna ek olarak 150 performans takımı sporcusu ile çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Spor Kulübü, kadın voleybolunda örnek bir proje gerçekleştiriyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın