VoleybolunAdresi.com

Şampiyonlardan Anadolu Ajansı’na ziyaret

ŞampiyonlardanAnadoluAjansı’naziyaret

EfelerVoleybol Liginde şampiyonluğa ulaşan Halkbank’ta teknikekip ve oyuncular, Şampiyonluk Kupasıile kupayla Anadolu Ajansı’nı ziyaretetti.

Şampiyonluk kupasını Anadolu Ajansı’na getiren Mavi-Beyazlıekip, hem şampiyonluğu hem de takımın tecrübeli pasörü Mustafa Ramazanoğlu’nun doğumgününü, burada pasta keserek kutladı.

AA mikrofonuna sezonu değerlendiren yardımcı antrenörü TanerAtik, sezona, millita kımda forma giyen oyunculardany oksun başladıklarını belirterek, “Bu da sezonbaşında aldığımız sonuçlara doğrudan yansıdı. Voleybol bir takım sporu ve uyum sağlanmadığı zaman istenen oyunu sergileyemiyorsunuz. Milli oyuncularımız geldikten 3 gün sonra müsabaka oynamaya başladık ve 1 hafta içinde 3 maç yaptık. Sezonu puan kayıplarıyla açmış olduk. Bu adaptasyon sorunuda bizim ilk yarıyı 7.sırada tamamlamamıza neden oldu” dedi.

Elde olmayan nedenlerle sezon ortasında antrenör değişikliğine gittiklerini kaydeden Atik, “Bu yenikan, takımayaradı, adaptasyon sorunu ortadan kalktıve TürkiyeKupası’nda final oynadık. Arkasın dan ligde 11 maçta 10 galibiyet aldık ve 2.yarıyı 2. sırada bitirdik. Play-off’ta Ankara seyircisi muhteşem desteğiyle salonları doldurdu ve çok güzel bir atmosfer içinde rakiplerimiz ieledik. Arkas Spor ile girdiğimiz final mücadelesini kazanarak şampiyonluğa ulaştık.” ifadelerini kullandı.

Yönetimin katkısı büyük

CEV Şampiyonlar Ligi’ni de dedeğerlendiren Atik, “Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarının çoğunluğu, adaptasyon sorunu yaşadığımız ilk yarı ya denk geldi. Sezonbaşında yaşadığımız sıkıntılar ŞampiyonlarLigi’ni de doğru dan etkiledi. buadaptasyon sorununu daha kısa sürede çözmüş olsaydık oradada iyi bir nokta ya varabilirdik.”şeklinde konuştu.

Takımın başarısında kulüp yönetiminin büyük emeğive katkısı olduğunu vurgulayan Atik, şöyle devam etti:

“SelahattinSüleymanoğluyaklaşık 10 yıldırkulübünbaşkanlığınıyapıyor. Kendisi, bizimle her anıgönüldenyaşayanbirbaşkanvedolayısıylatakımsporlarında, özelliklesezona 5-6 oyuncusundanyoksunbaşlayantakımlarınsıkıntılarveadaptasyonsorunuyaşayabileceğini, busorunlarıntakımınsezonaiyibaşlayamamasınanedenolabileceğini, en azbizimkadariyibilenbirbaşkan. Biz ilk yarıyı 7.sırada tamamladığımızda takımla bir toplantı yapmış ve bize, ‘Arkadaşlar, ilk yarı yı ligi kaçıncı sırada bitirmeniz önemli değil. Sezonsonun da ligi şampiyon olarak tamamlayacağınıza eminim, sizler benim şampiyonlarımsınız. Size inanıp güvendiğim için buradasınız. Umuyorum kis iz de kendinize yakışanı yapacaksınız’ demişti. Bizim çok tecrübeli dünya yıldızı oyuncularımız ve iyi bir teknik kadromuz var ama bunların yanında nerede ne yapması gerektiğini bilen, takımına sonuna kadar sahip çıkan,  güveniniyitirmeyen çok ciddi bir yönetim ve başkanımızda var. Buradan sizin aracılığınızla değerli yöneticilerimize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Oyuncular

Takımıntecrübelipasörü Mustafa Ramazanoğluda ilk yarıyıistediklerinoktadatamamlayamadıklarınıancakTürkiyeKupası’nınkendilerineumutverdiğinibelirterek, “Hepimizinaklındaşampiyonlukvardıvebukadroşampiyonlukiçinkuruldu. Başkanımızbizegüvendi.Bu güveniboşaçıkartmadığımızveböylebirtakımıniçindeolduğumiçinmutluyum.” ifadelerinikullandı.

OyunculardanEmreBatur, Halkbank’ta 5. sezonunugeçirdiğinivurgulayarak, “Her yılsezonu 3 kupaylakapattığımıziçinbuyılbençoktatminetmedi. Şampiyonlukiçinmutluyum.Herkesinçokemeği var. Bu sezonbenimadımazorgeçti.Omuzumdanoperasyongeçirdimamatakımımbanagüvendi.İnşallahönümüzdekisezonŞampiyonlarLigi’nde final turuoynayacağız.” şeklindekonuştu.

TakımasezonortasındadahilolduğunuhatırlatanRıfatErdenÇelikeliseşampiyonluğun en büyükadayıolduklarınıikinciyarıdakioyunlarıylagösterdikleriniveçokçalışıpgayretgösterekşampiyonolduklarınısöyledi.

Halkbank’takiikinciyılında 2.şampiyonluğunuyaşadığıiçinmutluolduğunuanlatan Caner Denginise, “Şampiyonluğumuzherkesearmağanolsun.”dedi.

Halkbank’ın alt yapısındanyetiştiğinibelirtentakımıngençoyuncularındanFaikSamedGüneşise “Oynadığımsezonlarda 2 taneşampiyonluğum var. Alt yapısındayetiştiğinizkulübün A takımındaşampiyonluklaryaşamak, gençbiroyuncuiçingüzelbirduygu. Şampiyonluğu Ankara veHalkbank’aarmağanediyoruz.” diyekonuştu.

SezonunbüyükçoğunluğunusakatolarakgeçirenResulTekeli, “Arkadaşlarımınalınterininkarşılığınıaldık, şimdibiziiyibirtatilbekliyor”derken, KemalKayhan, “TürkiyeKupası’ndakiperformansımızbizeumutverdiveşampiyonluğukazanantaraf biz olduk. Emeğigeçenherkeseteşekkürediyoruz.”ifadelerinikullandı.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın