VoleybolunAdresi.com

Şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyespor

Şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyespor

Sevgili voleybol severler, Bursa’da oynanan CEV CHALLENGE CUP final maçında Burda BB ikinci defa şampiyon oldu. Deplasmanda 2-0 san 3-2 kaybettiği maçın rövanşına o kadar konsantre çıkmışlar ki, bir sezon boyu yapamadıkları her şeyi yaptılar. Servis attılar, blok tuttular, manşet hatası yapmadılar, defanstan çıkardıkları topları hatasız oynadılar ve sayı ürettiler, hücum hataları yaptılar ama maçın rahatladığı bölümlere denk geldi. Daha ne olsun ki ? Voleybolun içinde olan her şey tıkır tıkır işledi. Belki , Büyükşehir oradaki maçı kaybetmesi iyi oldu. Çünkü buradaki maça bu kadar istekli ve canlı başlayamazlardı.

Sezon öncesi hazırlık turnuvasında bu takıma karşı istediklerimizi yapamamıştık. Şimdi ise oynanan voleybol ile planlanan her şey gerçekleşti. Tüm takım , altıda başlayanlar, benchten oyuna girenler, kenar yönetimi ve idari kadro , herkes dersini çok iyi çalışmış ve yapması gerekenleri yaptılar. Bileğinin hakkı ile kupayı müzelerine götürdüler. Herkes kariyerlerine bir yıldız daha ilave etti. Maç için bir çok not almıştım ama hiç birine ihtiyacım yok. Top oynayan ve kazanmak için savaşan takım kazandı. Zaten Yunan takımında bu inancı  da göremedim. Mahkum başladı ve öyle bitirdi maçı.

Böyle bir seyirci önünde maça ortak olmaları çok zordu. Seyirci baskısı Yunanları etkiledi ve bizim takımı da ateşledi. Uzun zamandır Cengiz Göllü salonunu bu kadar çoşkulu görmemiştik. Hepimiz hem oyundan hem de sonuçtan keyif aldık. Ligde de son maçları biz hedefimize ulaştık psikozuna girmeden oynarsak yine Avrupa kupasında gelecek yıllar için umut hep olacak. Tüm takımı , teknik kadroyu ve idari kadroyu tekrar tebrik ediyorum ve gelecek sezonlar için alıştığımız bu kupalı maçların devamını diliyorum…

Murat Mestan / Bursa / VoleybolunAdresi.Com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yazın